خبر

مجلس فرانسه برخی پروازهای داخلی را ممنوع می کند

مجلس فرانسه برخی پروازهای داخلی را ممنوع می کند

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، در حالی که شرکت های هواپیمایی فرانسه هنوز از تاثیر بحران کرونا رها نشده اند، قانون گذاران این کشور در حال آماده سازی چالش دیگری برای این صنعت در حال فروپاشی هستند.

شنبه شب، مجلس فرانسه از پیش نویس لایحه ای حمایت کرد که موجب ممنوعیت پروازهای داخلی در مسیرهایی که با قطار کمتر از دو و نیم ساعت طول می کشند، می شود.

هدف این اقدام کاهش انتشار کربن است و بخشی از برنامه ملی گسترده تری است که برای کاهش انتشار کربن به میزان ۴۰ درصد در سال ۲۰۳۰ از سطح ثبت شده در دهه ۱۹۹۰ تصویب شده است.

این رای گیری به دنبال تصمیم اخیر دولت فرانسه برای افزایش سرمایه گذاری خود در خطوط هوایی “ایرفرانس” به میزان ۴ میلیارد یورو (۴٫۷۶ میلیارد دلار) صورت گرفت و در نتیجه سهم آن در این شرکت دو برابر شد.

این اقدام با هدف تقویت سلامت مالی ایرفرانس پس از یک سال محدودیت خطوط هوای و لغو سفرها درپی همه گیری ویروس کرونا انجام شده است.

این قانون انتقادات سختگیرانه ای را هم از طرف صنعت هواپیمایی و هم از طرف فعالان محیط زیست برانگیخته است.

به گفته صنعت هوایی فرانسه، دوره رهایی از تاثیر این همه گیری زمان مناسبی برای توقف پروازهای داخلی نیست، در حالی که فعالان محیط زیست این اقدام را به دلیل ناکافی بودن انتقاد می کنند.

بر اساس گزارش ها، یک مجمع اقلیمی شهروندی که توسط امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برای کمک به شکل گیری سیاست های آب و هوایی تاسیس شده بود، خواستار لغو پرواز در مسیرهایی بودند که سفر با قطار زیر چهار ساعت باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا