عمومی

مالیات فیکا در سال‌های 2023-2024: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند بدانید

مالیات فیکا در سال‌های ۲۰۲۳-۲۰۲۴: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند
بدانید

پول جمع آوری شده از مالیات FICA برای تامین مالی تامین اجتماعی و مدیکر استفاده می شود. مالیات های FICA توسط قانون سهم بیمه فدرال ایجاد شده است. طبق قانون کمک‌های بیمه فدرال، درآمد کارگران مالیاتی برای تأمین مالی خزانه برای تأمین اجتماعی و مراقبت‌های پزشکی است.

اگر W2 دریافت می‌کنید، کارفرمای شما معمولاً مسئول رسیدگی به کسر مالیات FICA است. . کارفرما پول FICA را نگه می دارد، آن را واریز می کند، گزارش می دهد و مبلغ مورد نیاز را به IRS می پردازد.

FICA چیست. مالیات؟

مالیات قانون مشارکت های بیمه فدرال (FICA) یک مالیات حقوق و دستمزد ایالات متحده است که تأمین مالی اجتماعی و مدیکر، برنامه های شبکه امنیت اجتماعی اصلی کشور را تأمین می کند. نرخ مالیات ۱۵٫۳٪ است که به دو بخش تقسیم می شود: تامین اجتماعی و مدیکر. با این حال، نحوه رسیدگی به این مالیات بین کارمندان و افراد خوداشتغال متفاوت است.

svg%3E - مالیات فیکا در سال‌های 2023-2024: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند
بدانید

اینها هستند جزئیات:

۱٫ نرخ های مالیات تامین اجتماعی و مدیکر:

 • سوال سکیوریتی نرخ مالیات ۱۲٫۴٪ از درآمد ناخالص کارمند، تا سقف درآمد معین است. این محدودیت که به عنوان حد پایه دستمزد شناخته می شود، سالانه بر اساس تورم تغییر می کند و در سال ۲۰۲۴ ۱۶۸۶۰۰ دلار است.
 • نرخ مالیات مدیکر ۲٫۹٪ است و برای همه درآمدهای به دست آمده اعمال می شود. هیچ محدودیت درآمدی برای مالیات مدیکر وجود ندارد. این میزان کل مالیات FICA را به ۱۵٫۳% می رساند.

۲٫ مالیات فیکا برای کارگران شاغل:

 • کارفرمایان و کارمندان هر کدام نیمی از کل نرخ مالیات فیکا را پرداخت می کنند. این بدان معناست که ۷٫۶۵٪ از چک حقوق کارمند کسر می شود و کارفرما ۷٫۶۵٪ دیگر را پرداخت می کند.
 • برای کارمند، این مبلغ بر اساس درآمد ناخالص محاسبه می شود. سپس کارفرما این مقدار را تطبیق می‌دهد و به همان میزان در مالیات FICA کارمند مشارکت می‌کند.

۳٫ مالیات فیکا برای کارگران خوداشتغال:

 • خود اشتغال افراد شاغل باید ۱۵٫۳٪ نرخ مالیات کامل را بپردازند، زیرا هیچ کارفرمایی برای تقسیم هزینه وجود ندارد.
 • اما، این مالیات بر ۹۲٫۳۵٪ از درآمد خالص اعمال می شود، نه درآمد ناخالص. این قسمتی را به حساب می‌آورد که معمولاً توسط کارفرما پرداخت می‌شود.
 • سپس برای نیمی از این مبلغ مالیات خوداشتغالی، کسر مالیات مجاز است و درآمد ناخالص تعدیل‌شده فرد را کاهش می‌دهد و در نتیجه مالیات بر درآمد کلی را کاهش می‌دهد.

۴٫ مالیات اضافی مدیکر:

 • یک مالیات اضافی مدیکر ۰٫۹٪ برای افرادی که بیش از ۱۲۵۰۰۰ دلار درآمد دارند یا زوج هایی که به طور مشترک پرونده دارند و بیش از ۲۵۰۰۰۰ دلار درآمد دارند اعمال می شود.
 • این مالیات اعمال می شود. به طور کامل توسط کارمند بدون مشارکت کارفرما پرداخت می شود.

این مهم است که به یاد داشته باشید در حالی که مبلغ کلی مالیات FICA ممکن است برای افراد خوداشتغال و کسانی که W2 دریافت می کنند یکسان باشد، این فرآیند و محاسبات درگیر متفاوت است. برای کسب دقیق ترین اطلاعات، همیشه به دستورالعمل های جاری IRS مراجعه کنید یا با یک متخصص مالیات مشورت کنید.

svg%3E - مالیات فیکا در سال‌های 2023-2024: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند
بدانید

چه کسی مالیات فیکا را پرداخت می کند

مالیات FICA توسط همه کارگران پرداخت می شود. مالیات های FICA بر اساس درآمد کل شما از همه منابع پرداخت می شود.

اگر شغلی دارید که W2 به اضافه شغل خوداشتغالی ایجاد می کند، مالیات FICA ابتدا از مقدار درآمد W2 گرفته می شود. سپس تا رسیدن به حداکثر مالیات تامین اجتماعی، از درآمد خوداشتغالی مشمول مالیات می شود. برای فیلرهای تک، این تنها چیزی است که باید بدانید. اگر وضعیت پرونده شما متاهل است، مالیات FICA به طور جداگانه توسط هر فرد شاغل پرداخت می شود.

مالیات FICA و حداکثر تامین اجتماعی شما چقدر است؟ این مقدار هر سال تعدیل می شود و بر اساس سطوح درآمد خاص است. برای سال ۲۰۲۴، حداکثر سطح درآمد محدودیت دستمزد ۱۶۸۶۰۰ دلار است. اگر بیش از آن حد پایه دستمزد دریافت کنید، مالیات اضافی برای تامین اجتماعی پرداخت نخواهید کرد.

اما، یک مالیات اضافی مدیکر وجود دارد. به ازای هر دلاری که بالاتر از آن به دست می آورید، به پرداخت ۹/۹ درصد مالیات پزشکی اضافی ادامه خواهید داد. بخش مالیات اضافی، مالیات اضافی مدیکر نامیده می‌شود.

svg%3E - مالیات فیکا در سال‌های 2023-2024: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند
بدانید

درک مالیات FICA

بیایید قبل از ادامه مطلب، موارد را خلاصه کنیم. مالیات های FICA مالیات جداگانه ای از مالیات بر درآمد فدرال شما هستند. مالیات FICA برای همه کارگران ۱۵٫۳٪ است، چه آنهایی که کارفرما دارند و چه کسانی که کارگران خوداشتغال هستند.

بخش مالیات تامین اجتماعی ۱۲٫۴٪ و مالیات Medicare 2.9٪ است. کارفرمای شما موظف است پولی را برای پوشش مالیات های تامین اجتماعی و مدیکر، علاوه بر کسر سایر مالیات های حقوق و دستمزد، کسر کند. کارفرما باید آن پول تامین اجتماعی و مدیکر را واریز کند و به IRS بپردازد.

۲۰۲۲-۲۰۲۳ محدودیت های FICA و نرخ مالیات

مالیات تامین اجتماعی هر سال بر اساس درآمد محدود می شود. برای سال ۲۰۲۴، این عدد ۱۶۸۸۰۰ دلار است. پس از آن، نرخ مالیات مدیکر به .۹٪ تغییر می کند. به عبارت دیگر، تا زمانی که مبلغ آستانه ۱۶۸۸۰۰ دلاری را برای محدودیت های پایه دستمزد به دست آورید، به پرداخت کامل مالیات های تامین اجتماعی و مدیکر ادامه خواهید داد. پس از آن، مالیات بیشتری برای تامین اجتماعی مدیون نخواهید بود، اما مازاد مالیات مدیکر را مدیون خواهید بود.

svg%3E - مالیات فیکا در سال‌های 2023-2024: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند
بدانید

نحوه محاسبه مالیات FICA

مالیات FICA از ۹۲٫۳۵٪ از درآمد خالص کسب شده مالیات دهندگان خوداشتغال اخذ می شود. اگر کارفرما دارید، درآمد خالص شما همان چیزی است که پس از کسر مالیات حقوق و دستمزد باقی می ماند. FICA از کارفرمایان می‌خواهد که مالیات‌ها، هر دو بخش تامین اجتماعی و مدیکر از مالیات را بر اساس دستمزد کارمندان، کسر و پرداخت کنند.

اگر شما خوداشتغال هستید یا یک شرکت انحصاری دارید، باید این کار را انجام دهید. بر درآمد خالص شما مالیات فیکا بدهکار است. افراد خوداشتغال پس از کسر یا درآمد خالص، مالیات های فیکا (که گاهی اوقات مالیات خوداشتغالی نامیده می شود) را بر درآمد خود می پردازند. درباره نحوه ثبت مالیات بر خوداشتغالی در اینجا بیشتر بیاموزید.

پیمانکاران مستقلی که به صورت سه ماهه مالیات می پردازند باید مالیات FICA را نیز به صورت فصلی پرداخت کنند. اگر مالیات‌های سه ماهه خود را تخمین می‌زنید، بهتر است مالیات‌های FICA را بالا تخمین بزنید تا بابت مبالغ مالیات معوقه هیچ جریمه‌ای دریافت نکنید. با پرداخت بیش از حد مالیات، در پول خود صرفه جویی خواهید کرد.

svg%3E - مالیات فیکا در سال‌های 2023-2024: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند
بدانید

در اینجا به تفصیل نحوه محاسبه این مالیات ها آمده است:

۱٫ محاسبه مالیات FICA برای کارکنان:

 • به عنوان یک کارمند، شما فقط نیمی از کل نرخ مالیات FICA را پرداخت می کنید (یعنی ۶٫۲٪ برای تامین اجتماعی و ۱٫۴۵٪ برای مدیکر)، و کارفرمای شما نیمی دیگر را پرداخت می کند.
 • برای محاسبه، درآمد ناخالص خود را (قبل از هر گونه کسر) در نظر بگیرید و آن را در نرخ های مربوط به تامین اجتماعی و مدیکر ضرب کنید.

۲٫ محاسبه مالیات فیکا برای افراد خوداشتغال:

 • اگر خوداشتغال هستید، مسئولیت کل مالیات FICA (هر دو بخش کارمند و کارفرما) بر عهده شماست. با این حال، این مبلغ از ۹۲٫۳۵٪ از درآمد خالص شما اخذ می شود.
 • برای محاسبه، هزینه های کسب و کار خود را از درآمد ناخالص خود کسر کنید تا به درآمد خالص خود برسید. برای تعیین میزان درآمد مشمول مالیات FICA، درآمد خالص خود را در ۹۲٫۳۵٪ ضرب کنید.
 • سپس، ترکیب نرخ مالیات تامین اجتماعی و مدیکر (۱۲٫۴٪ + ۲٫۹٪ = ۱۵٫۳٪) را برای محاسبه کل خود اعمال کنید. مالیات فیکا به یاد داشته باشید که بخش تامین اجتماعی فقط تا سقف پایه دستمزد اعمال می شود.

۳٫ پیمانکاران مستقل و مالیات فیکا:

 • پیمانکاران مستقل، مانند افراد خوداشتغال، مسئول پرداخت کل مالیات فیکا هستند. آنها معمولاً این کار را از طریق پرداخت‌های مالیاتی برآورد شده سه ماهه انجام می‌دهند.
 • درآمد خالص خود را محاسبه کنید، عامل ۹۲٫۳۵% را اعمال کنید و سپس نرخ مالیات ترکیبی ۱۵٫۳% را اعمال کنید. حتماً محدودیت پایه دستمزد را برای تأمین اجتماعی در نظر بگیرید.
 • برای جلوگیری از جریمه، توصیه می‌شود بدهی مالیاتی خود را بیش از حد تخمین بزنید.

به یاد داشته باشید که با یک مشاور مشورت کنید. متخصص مالیات یا استفاده از نرم افزار مالیات آنلاین برای اطمینان از محاسبات دقیق. IRS همچنین منابع و راهنماهایی را در وب سایت خود برای کمک به این فرآیند ارائه می دهد.

< tr class="row-1 odd">

۱٫ سود خالص را مشابه روش خوداشتغالی محاسبه کنید.
۲٫ سود خالص را در ۹۲٫۳۵% ضرب کنید تا درآمد مشمول مالیات فیکا شود.
۳٫ این مبلغ را برای مالیات تامین اجتماعی (تا سقف دستمزد سالانه) در ۱۲٫۴٪ ضرب کنید.
۴٫ این مقدار را برای مالیات مدیکر در ۲٫۹٪ ضرب کنید.
۵٫ برای دریافت کل مالیات فیکا، دو نتیجه را با هم اضافه کنید.

وضعیت اشتغال مراحل محاسبه
کارمندان ۱٫ درآمد ناخالص خود را بدست آورید.
۲٫ درآمد ناخالص را برای مالیات تامین اجتماعی (تا سقف پایه دستمزد سالانه) در ۶٫۲٪ ضرب کنید.
۳٫ درآمد ناخالص را برای مالیات مدیکر در ۱٫۴۵٪ ضرب کنید.
۴٫ برای دریافت کل مالیات FICA، دو نتیجه را با هم اضافه کنید.
افراد خوداشتغال ۱٫ سود خالص را با کم کردن هزینه های تجاری از درآمد ناخالص محاسبه کنید.
۲٫ سود خالص را در ۹۲٫۳۵% ضرب کنید تا درآمد مشمول مالیات فیکا شود.
۳٫ این مبلغ را برای مالیات تامین اجتماعی (تا سقف دستمزد سالانه) در ۱۲٫۴٪ ضرب کنید.
۴٫ این مقدار را برای مالیات مدیکر در ۲٫۹٪ ضرب کنید.
۵٫ برای دریافت کل مالیات FICA، دو نتیجه را با هم اضافه کنید.
پیمانکاران مستقل

FICA مثال مالیاتی

بیایید از اعداد اولیه برای آسان کردن ریاضیات استفاده کنیم. بگویید درآمد مالیات دهندگان خوداشتغال پس از کسر ۱۰۰۰۰۰ دلار بوده است.

مالیات FICA در برابر ۹۲٫۳۵٪ از درآمد خالص به دست آمده اخذ می شود. این بدان معناست که مالیات فیکا با درآمد حاصل از ۹۲۳۵۰ دلار محاسبه می شود. کمک های خوداشتغالی مستلزم پرداخت مالیات تامین اجتماعی، ۱۲٫۴ درصد از ۹۲،۳۵۰ دلار، و پرداخت مالیات ۲٫۹ درصد از ۹۲،۳۵۰ دلار است.

همانطور که قبلاً گفته شد، اگر کارفرما دارید، نیمی از آن را پرداخت خواهید کرد. از مالیات FICA، بر اساس درآمد خالص از دستمزد پرداخت شده، و یک مسابقه کارفرما برای نیمی دیگر. پیمانکاران مستقل تمام نرخ های مالیات فیکا را می پردازند، اما پس از آن می توانند نیمی از مالیات پرداخت شده فیکا را از کل درآمد خالص شخصی خود کسر کنند و درآمد ناخالص تعدیل شده را کاهش دهند.

svg%3E - مالیات فیکا در سال‌های 2023-2024: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند
بدانید

قانون مشارکت های خوداشتغالی (SECA) و چرایی آن مهم است

قانون مشارکت های خوداشتغالی (SECA) مصوب ۱۹۵۴ یک قانون مالیاتی است که صاحبان مشاغل کوچک – مانند شرکت های S، شراکت ها و شرکت های انفرادی – را ملزم می کند تا مالیاتی معادل ۱۵٫۳ % از خالص خود بپردازند. درآمد حاصل از خوداشتغالی برای مالیات های تامین اجتماعی، درمان و بیمه ازکارافتادگی. قبل از اینکه SECA به قانون تبدیل شود، افراد خوداشتغال مجبور نبودند به تامین اجتماعی و خدمات درمانی پرداخت کنند. هر دو مالیات FICA و SECA بودجه این برنامه های ارزشمند را تامین می کنند.

خط پایین

مالیات FICA ممکن است نباشد. اکنون برای شما مهم است، به خصوص اگر در سن خاصی هستید. شما ممکن است پرداخت مالیات FICA Social Security و Medicare را فقط به عنوان یک مالیات کاهشی دیگر در برابر حقوق خود در نظر بگیرید، مانند سایر مالیات هایی که “از جیب شما خارج می شود.”

اما مالیات های FICA با سایر مالیات های حقوق و دستمزد بعداً در زندگی، با جمع‌آوری مزایای سوشال سکیوریتی و ثبت نام در برنامه‌های مدیکر، ممکن است مالیات اجتماعی و مدیکر که پرداخت کرده‌اید به جیب شما بازگردد. وقتی چیزی بر امور مالی شخصی شما تأثیر می گذارد، در آن زمان است که پرداخت مالیات فیکا منطقی تر خواهد بود.

svg%3E - مالیات فیکا در سال‌های 2023-2024: آنچه کسب‌وکارهای کوچک به آن نیاز دارند
بدانید

سؤالات متداول

آیا کسرهای FICA اجباری هستند؟

حقوق برای جمع آوری مالیات تامین اجتماعی و مدیکر طبق قانون فدرال به عنوان بخشی از قانون مشارکت های بیمه فدرال اجباری است. مالیات های تامین اجتماعی و مدیکر باید همراه با درآمد فدرال شما پرداخت شود. مالیات ها. هم کارفرما (که حقوق کارمندان را مدیریت می کند) و هم خوداشتغال باید نرخ های مالیات فیکا را بپردازند. برای افراد خوداشتغال، مالیات های فیکا اغلب مالیات های خوداشتغالی نامیده می شود.

آیا تامین اجتماعی مانند FICA است؟

خیر. مالیات های FICA شامل مالیات پرداختی به اداره تامین اجتماعی و مالیات پرداختی به مدیکر می شود. .

تصویر: Envato Elements


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی