خبر

مازاد عرضه در بازار سهام کاهشی شد

مازاد عرضه در بازار سهام کاهشی شد

564686 691 - مازاد عرضه در بازار سهام کاهشی شد

به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، در  معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۵ هزار و ۴۳۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۴۰ هزار و ۴۹۶  واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز هزار و ۶۲۷ واحد افت کرد و در سطح ۳۸۱ هزار و ۳۶۹ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۴۸ واحد نزول کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۶۷۷ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «وبملت»، «شستا» و «شبندر» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس غکورش صدرنشین است و شپنا و غزر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فتوسا، فگستر و چخزر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه‌ قرمز بازار

در روز نزول شاخص‌های بورس، قیمت سهام تمام نمادهای گروه‌ خودرو و ساخت قطعات (مانند خودرو، خساپا، خگستر و خبهمن) کاهش یافت. 

خروج پول حقیقی 

روز سه‌شنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی بود و رقم خروج پول حقیقی به ۳۳۷ میلیارد تومان رسید. 

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام دماوند (تولید نیروی برق دماوند)  تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۲۹ میلیارد تومان بود. پس از دماوند، وبملت (بانک ملت) و شبندر (پالایش نفت بندرعباس) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

افت ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۶ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه ۳۳ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت ۳۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۴۱ میلیارد تومان

 

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا