قیمت طلا ۱۲ مرداد ۹۹ چگونه آغاز خواهد شد؟

0
9

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز،قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز شنبه ۱۱ مرداد ماه با ۳۲ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش به یک میلیون و ۵۱ هزار تومان رسید.

اما در بازار سکه اوضاع چطور است؟

در این مورد دنیای اقتصاد روایت کرده است: بررسی معاملات سکه بهار آزادی طی روز شنبه حکایت از آن دارد که قیمت این مسکوک ضرب شده از سوی بانک مرکزی در روز گذشته ثباتی نسبی را شاهد بوده به‌طوری که محدوده قیمت این کالا در حدود ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بوده است.

بر این اساس به‌رغم آنکه هر سکه بهار آزادی در طول معاملات روز گذشته نوسان قیمت را شاهد بوده با این حال در پایان معاملات این روز قیمت کالای یاد شده نسبت به روز معاملاتی قبل از آن یعنی پنجشنبه به میزان ۱۵۰ هزار تومان کاهش داشته است. به نظر می‌رسد ثبات قیمت جهانی طلا در کنار آرامش نسبی حاکم بر بازار ارز سبب شده تا شاهد تداوم رشد سکه بهار آزادی نباشیم. باید توجه داشت که در صورت تداوم رشد قیمت اونس جهانی ممکن است این ثبات ناپایدار باشد.

آینده مبهم دست طلا را گرفت

بازار فلزات گرانبها در روزهای گذشته نوسان‌هایی قابل توجه را شاهد بود به‌طوری‌که در طول یک هفته اخیر فلزات گرانبها ازجمله طلا رکوردهای تاریخی خود را شکستند و موجب تحریک تقاضا برای دارایی‌های کم‌ریسک شدند. همین امر سبب شد تا در طول هفته گذشته شاهد نوسان حدودا ۸۰ دلاری بهای اونس جهانی طلا باشیم.

به نظر می‌رسد آمارهای بد اقتصادی از سوی کشورهای مطرح در عرصه جهانی همسو با بدبینی حاکم بر ذهنیت تحلیلگران اقتصادی درخصوص آینده سبب شده چشم‌انداز بلندمدت اونس در بازارهای بین‌المللی افزایشی باشد؛ عاملی که موجب رشد قیمت این فلز زرد رنگ تا محدوده ۱۹۷۶ دلار شده است. آن‌طور که بسیاری از تحلیلگران و فعالان در بازارهای جهانی می‌گویند ممکن است رکوردشکنی اونس به این قیمت‌ها محدود نماند و مسائلی همچون کاهش ارزش دلار در بازارهای جهانی قیمت آن را تا ۳هزار دلار در هر اونس نیز ارتقا دهد.

پیش‌بینی قیمت طلا برای دوره کوتاه‌مدت را در گزارش «علت افزایش قیمت در بازار طلا» بخوانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید