خبر

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 1400/01/28| آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز/ دلار چند شد؟

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۸|
آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز/ دلار چند شد؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۴۷ هزار تومان، قیمت دلار ۲۴ هزار و ۹۸۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک میلیون و ۴۷ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۷ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۵۳۷ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 گفتنی است،‌ به دلیل موج جدید کرونا و اعلام شرایط قرمز در تهران، بازار طلا و جواهر تهران نیز به مدت ۲ هفته تعطیل اعلام شده است؛ قیمت های درج شده در این خبر نیز با استناد به نرخ های اعلامی از سوی اتحادیه طلا و جواهر است.

 

به گزارش تسنیم،‌ در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۴ هزار و ۹۸۰ تومان، قیمت یورو ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان و درهم امارات  ۶ هزار و ۸۷۰ تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز ۲۶ هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و … باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و … قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال ۲۳-۲۲ هزار تومان جا خوش می کند.

به گزارش تسنیم،‌ در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۳ هزار و ۹۹۴ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۳ هزار و ۵۱۹ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۸ هزار و ۶۲۶ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۸ هزار و ۵۹ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

نوع

قیمت لحظه

قیمت دلار

۲۴ هزار و ۹۸۰  تومان

قیمت یورو

۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان

قیمت پوند

۳۴ هزار و ۷۸۰ تومان

قیمت درهم امارات

۶ هزار و ۸۷۰ تومان

قیمت سکه بهار آزادی

۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

قیمت سکه طرح جدید

۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان

قیمت نیم سکه

۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

قیمت ربع سکه

۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان

قیمت سکه گرمی

۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

قیمت گرم طلای ۱۸

یک میلیون و ۴۷ هزار تومان

قیمت گرم طلای ۲۴

یک میلیون و ۳۹۷ هزار تومان

قیمت هرمثقال طلا

۴ میلیون و ۵۳۷ هزار تومان

قیمت هرانس طلادلار

۱۷۷۷٫۱دلار

قیمت پلاتیندلار

۱۲۰۵ دلار

قیمت انس نقرهدلار

۲۵٫۹۸ دلار

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا