خبر

قطار عرضه اولیه‌ها روی ریل قرمز بورس!

قطار عرضه اولیه‌ها روی ریل قرمز بورس!

196648 850 - قطار عرضه اولیه‌ها روی ریل قرمز بورس!

آبرند به نقل از اقتصاد۲۴: پس از عرضه اولیه‌های فگستر و فتوسا که به ترتیب در روز‌های ۲۱ و ۲۸ اردیبهشت ماه انجام شد، فردا نیز عرضه اولیه غکورش به عنوان سومین عرضه اولیه سال جاری انجام خواهد شد.

البته پیش از این نیز قرار بود در ۲۹ مردادماه سال گذشته قرار بود غکورش عرضه شود، اما عرضه آن لغو و به این روز‌های ریزشی بازار موکول شد.

بر این اساس فردا، پنجم خردادماه تعداد ۲۴۰ میلیون سهم معادل هشت درصد از سهام شرکت “صنعت غذایی کوروش” به عنوان پانصد و چهل و ششمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش “محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر” گروه”تولید روغن‌های حیوانی و نباتی” و طبقه “تولید روغن‌ها چربی‌های گیاهی و حیوانی” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد ” غکورش ” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. سقف و کف قیمت این سهم در روز عرضه، بین ۲۸۵۰۰ تا ۲۹۹۵۰ است.


بیشتر بخوانید: پایان عرضه اولیه «فتوسا»


البته عرضه اولیه‌های بورسی از یک طرف به دلیل بازدهی که داشتند و دیگر به دلیل صعود شارپی بازار سرمایه، در ماه‌های ابتدایی سال قبل با استقبال بی نظیر سهامداران مواجه می‌شدند و صف‌های طولانی برای خرید آن‌ها شکل می‌گرفت، اما با آغاز فرایند ریزش بازار از جذابیت این عرضه‌ها نیز کاسته شد و گواه این امر کاهش تعداد شرکت کننده‌ها در خرید این سهم‌ها است. به طوریکه میزان مشارکت در خرید عرضه اولیه‌ها از بیش از پنج میلیون نفر در شهریور سال گذشته به دو میلیون و ۴۵۵ هزار نفر در عرضه اولیه فتوسا رسید.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا