خبر

فنر قیمت دلار در رفت

فنر قیمت دلار در رفت

374719 247 - فنر قیمت دلار در رفت

اقتصاد۲۴– قیمت دلار که از اواخر هفته گذشته به علت اخبار از سر گیری مذاکرات هسته ای آرایش نزولی به خود گرفته بود در معاملات نقدی امروز شنبه ۱۵ مرداد ماه به سمت بالا جهش پیدا کرد.

قیمت دلار پیشروی کرد

نرخ دلار امروز در تهران با بیش از ۴۰۰ تومان افزایش از نیمه کانال عبور کرد.در سلیمانیه و هرات هم فنر قیمت دلار در رفت و اسکناس آمریکایی به سمت بالا حرکت کرد.

نرخ دلا در سلیمانیه با بیش از ۳۰۰ تومان افزایش به پشت کانال جدید رسیده بود. در هرات هم نرخ دلار با ۳۵۰ تومان رشد بالای مرز مقاومتی قرار گرفت. البته امروز نرخ حواله درهم نیز رشد کرد. قیمت درهم امروز تقریبا ۸۰ تومان افزایش را ثبت کرد.

سودگیری معامله گران در هوای گرگ و میش برجام

به نظر می‌رسد در حالی که از سوی برخی از رسانه‌ها اخبار ضد و نقیضی از برجام به گوش می‌رسد سیگنال صعودی بازار‌های همسایه و نرخ درهم باعث رشد قیمت دلار در تهران شده باشد. از طرفی هم عده‌ای از معامله گران معتقدند در هوای گرگ و میش برجامی برخی از بازیگران ارزی با افزایش قیمت دلار به دنبال سود گیری هستند.


بیشتر بخوانید: قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند امروز شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ + جدول


ادعای فرانسه درباره برجام

خبرگزاری فرانسه  امروز مدعی شد: دیپلمات ارشد اروپایی از برطرف شدن بعضی موانع باقی مانده در مذاکرات خبر داد و گفت: تضمین‌ های قابل توجه در رابطه با درخواست ایران مبنی بر عدم خروج مجدد آمریکا از توافق هسته‌ای بدست آمد. ایران از محتوای پیش‌نویس تهیه شده راضی است.

همزمان آمریکا معتقد است مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام تا حد زیادی کامل شده و فرصت برای رسیدن به یک توافق بسیار کوتاه است.

قیمت طلا بالا رفت

قیمت اونس طلا امروز تقریبا ۳ دلار از روز گذشته بالاتر بود. فلز زرد رنگ جهانی امروز در محدوده ۱۷۷۶ دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار ظهر امروز با افزایش قیمت دلار  تقریبا ۱۶ هزار تومان گران شد.

قیمت طلا امروز ۱ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۷۰۰ تومان بود. 

نفوذ قیمت سکه به کانال ۱۵ میلیون تومان

قیمت سکه امروز توانست به مرز ۱۵ میلیون تومان نفوذ کند. قیمت هر قطعه سکه امامی امروز با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۱۵ میلیون تومان معامله شد. ارزش ذاتی سکه امروز ۱۳ میلیون و ۱۹۹ هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده ۱۳ درصد قرار گرفت.

منبع: اقتصاد نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی