خبر

فرامرزیان: استقلال و پرسپولیس امسال وارد بورس می‌شوند

549562 943 - فرامرزیان: استقلال و پرسپولیس امسال وارد بورس
می‌شوند
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، با پایان سال ۱۳۹۹، ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این معاونت را در سالی که گذشت، ارائه کرد.

فرامرزیان در ابتدا ضمن تبریک سال ۱۴۰۰ و ورود به قرن جدید گفت: از خدا می‌خواهم سال جاری، سالی پر از موفقیت برای جوانان کشور همراه با مدال‌های رنگارنگ باشد. ۹۹ سالی پر از سختی، تنگنا و البته حرکت بود. امیدوارم ماحصل تلاش‌های من و همکارانم در روند فعالیت ورزشی کشور آثار مثبتی را به جای گذاشته باشد.

وی با اشاره به پرداختی‌های وزارت ورزش و جوانان در سال گذشته اظهار کرد: سال ۹۹ یکی از سال‌های پر پرداخت در طول مدت فعالیت اینجانب در وزارت ورزش و جوانان بود. بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان پرداختی به فدراسیون‌های ورزشی داشتیم که به واسطه آن فدراسیون‌ها بین ۸۵ تا ۹۰ درصد از سهم اعتباری خود را دریافت کردند. ۵۳ میلیارد تومان نیز به عنوان پاداش قهرمانان، باقی مانده از سال ۹۷ و ۹۸ را پرداخت کردیم. از سرفصل‌های دیگر می‌توان به کمک‌های فنی و اعتباری و اشتغال جوانان اشاره کرد که بیش از ۸۰ میلیارد تومان از سر جمع اعتبارات وزارت ورزش و جوانان و دو برابر این مبلغ را بانک‌های عامل تامین اعتبار کردند.

فرامرزیان جذب بخش خصوصی برای مشارکت و تکمیل در پروژه‌های ورزشی را از دیگر اقدامات این معاونت دانست و اظهار کرد: سر جمع برنامه‌هایی که برای این اتفاق پیش‌بینی شده بود حدود ۷۴ میلیارد در نظر گرفته شده که نهایتاً بیشتر از این مبلغ مشارکت داشتیم. بر اساس تبصره ۱۹ موفق شدیم وام‌هایی که برای فعالیت‌های مشارکت بخش خصوصی در نظر گرفته شده بود را جذب کنیم. البته در بعضی از بخش‌ها که جذابیت کافی وجود نداشت این اتفاق رخ نداد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان به دیگر اقدامات این معاونت پرداخت و افزود: تمامی اقدامات مربوط به بهسازی، امنیت فضاها، پدافند غیر عامل و بیش از ۴۰۰ پروژه عمرانی وفق مقررات تامین اعتبار شد. ضمن این که برای تکمیل پروژه‌های ملی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ۶۰ میلیارد تومان کمک کرده‌ایم تا این پروژه‌ها بر اساس زمان بندی تعیین شده، افتتاح شوند.

وی به کسب رتبه دوم وزارت ورزش و جوانان در ارائه خدمات دولت اکترونیک اشاره و افزود: در بخش منابع انسانی، مکانیزم‌های فعالیت و تامین اعتبار کارکنان را به بهترین نحو انجام دادیم. در حوزه فناوری نیز تمام تلاش خود را علیرغم ضعف در زیرساخت‌ها به کار گرفتیم وبا همین بضاعت کم دومین رتبه را در ارائه خدمات دولت الکترونیک در بین وزارتخانه‌ها به خود اختصاص دادیم.

برگزاری بیش از ۸۰۰ وبینار در قالب مجامع، جلسات و… که به صرفه جویی ۶ میلیارد تومانی منجر شد از دیگر اتفاقاتی بود که فرامرزیان به آن اشاره کرد و گفت: این اتفاق بزرگی در دوره شیوع ویروس کرونا بود که توانستیم علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها از فضای مجازی برای ارتباط بین فدراسیون‌ها و ادارات کل استان‌ها استفاده کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره اقدامات معاونت متبوع خود جهت رفع مشکل مالیاتی فدراسیون ورزشی بیان داشت: به منظور رفع بدهی مالیاتی فدراسیون‌ها تعاملاتی را با سازمان مالیاتی و کمیته ۲۵۱ مکرر برقرار کردیم و مجموعه اطلاعات فدراسیون‌ها را در قالب لایحه بارگذاری کردیم. امیدواریم با تعاملاتی صورت گرفته و همکاری فدراسیون‌ها بتوانیم مشکل مالیات‌های علی الراس شده را در فدراسیون‌ها برطرف کنیم.

فرامرزیان درباره حسابداری تعهدی بر خط و فراگیری آن در فدراسیون‌های ورزشی تصریح کرد: سال گذشته حساب‌های فدراسیون‌ها را در قالب کد‌های قانونی در اختیار بانک مرکزی قرار دادیم و در راستای رعایت اصل شفاف سازی حسابداری تعهدی برخط را در همه فدراسیون‌ها فعال کردیم. عملیات حسابداری تعهدی بر خط با هدف قابل رویت بودن خط بودجه و منابع مالی در پنج فدراسیون عملی شده است و تا پایان اردیبهشت در همه فدراسیون‌ها انجام خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان یکی دیگر از اقدامات این معاونت را انجام اقدامات لازم برای حضور استقلال و پرسپولیس در بازار بورس عنوان و اضافه کرد: یکی از عواملی که مانع حضور این ۲ باشگاه در بازار بورس بود عدم شفافیت در عملیات مالی، به روز رسانی و مشکلات جریان حسابرسی‌های مالی بود که خوشبختانه با همکاری دست اندرکاران امر، سازمان خصوصی سازی و سازمان حسابرسی انجام شد. تلاش کردیم شفاف‌ترین و قانون‌ترین شکل ممکن برای ارائه گزارش‌های مالی این ۲ باشگاه را تنظیم کنیم. با این اقدامات اطمینان خاطری برای شورای بورس فراهم شد که در سال ۱۴۰۰ این ۲ باشگاه را یا در بازار پایه و یا در بازار دوم ارائه دهد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا