عمومی

ظهور جلسه 15 دقیقه ای می تواند سقوط باشد رضایت کارکنان

ظهور جلسه ۱۵ دقیقه ای می تواند سقوط باشد
رضایت کارکنان

مفهوم جلسه ۱۵ دقیقه ای در اطراف و شتاب گرفتن در ماه های اخیر. ایده جلسات کوتاهتر جذابیت زیادی دارد. پس از همه، این باید به معنای زمان کمتر در جلسات، مکالمات کارآمدتر و کارآمدتر و زمان بیشتر در روز باشد. اما جلسات (فوق العاده) سریع ممکن است آنطور که ما تصور می کنیم تقویم را نازک نکنند، و انتظار نداشته باشید که بهترین نتایج. همانطور که محبوبیت آنها افزایش می یابد، خطرات نیز افزایش می یابد.

از کاهش رفاقت تیمی تا آسیب رساندن به همکاری خلاق، در اینجا سه ​​پیامد بالقوه وجود دارد که باید قبل از اتخاذ این ۱۵ مورد در نظر گرفت. خط مشی جلسه دقیقه برای کسب و کار شما

۱٫ ارتباط کارکنان را قطع می‌کند 

زمان کمتر به معنای فرصت کمتری برای شوخی‌های شخصی قبل از جلسه است. اما کوچک صحبت کردن در تجارت مهم است و کمتر کوچک است صحبت یعنی رفاقت تیمی کمتر. به همان اندازه که این نوع مکالمات اغلب پیش پا افتاده به نظر می رسند، چیزهای زیادی می توان از آنها به دست آورد. این چیزی است که به ما کمک می کند همکاران، روسای و کارکنان خود را در سطح شخصی بشناسیم – چه در دفتر و چه از راه دور.

در همین فضاهای کوچک زمانی است که افراد نکات تصادفی را که در ذهنشان است به اشتراک می گذارند. این نحوه شناخت و درک بهتر ما از یکدیگر است که به ما کمک می‌کند تا به طور مؤثرتری با هم کار کنیم و به طور کلی احساس راحتی بیشتر و جنبه‌های مهم مرتبط با رضایت در محل کار داشته باشیم و به کاهش جابجایی کارکنان کمک می‌کند.

۲٫ فشار را افزایش می دهد 

وقتی زمان زیادی وجود ندارد، فضای زیادی برای جریان آزاد وجود ندارد افکار، ایده ها و سوالات در عوض، فقط مهم ترین موضوعات مورد بحث قرار می گیرند و سوالات به ظاهر پیش پا افتاده، اما همچنان حیاتی در سایه باقی می مانند. اگرچه ممکن است یک جلسه ذاتاً به معنای فشار بیشتر نباشد، اما این تصور را ایجاد می‌کند که زمانی برای آن سؤال احمقانه وجود ندارد. همچنین می‌تواند باعث عقب نشینی طوفان فکری شود، زیرا باید زمانی برای سرگرم کردن ایده‌های دیگران و ایجاد آن وجود داشته باشد – چیزی که معمولاً در یک زمان ۱۵ دقیقه‌ای اتفاق نمی‌افتد.

۳٫ جلسات بیشتری را به همراه دارد   

تعدادی عوارض جانبی همراه با جلسات کوتاه وجود دارد. نه تنها به این معنی است که جلسات بیشتر کل زمان جلسه را به خود اختصاص می دهند، بلکه به احتمال زیاد در طول زمان برگزار می شوند. در مقابل، جلسه ۳۰ یا ۶۰ دقیقه ای به احتمال زیاد زودتر به پایان می رسد، و به کارکنان فضایی برای جبران و تمرکز مجدد قبل از جلسه بعدی می دهد.

همچنین به این معنی است که هر روز برای جلسات بیشتر فضای بیشتری در تقویم شما وجود دارد. هر جلسه اضافی به معنای صرف زمان بیشتر برای تعویض دنده است که زمان می برد و تمرکز را دشوارتر می کند.

همه اینها به این معنی نیست که هیچ فایده ای برای این جلسه ۱۵ دقیقه ای وجود ندارد. نکته کلیدی استفاده عاقلانه از آنهاست. به عنوان مثال، آنها برای معرفی کوتاه، جلسات لحظه آخری که در آن از یک مکالمه ایمیلی یا Slack Thread می آیید و برای مرتب کردن سریع چیزی از یک تماس پرش می کنید، عالی هستند. زمان کوتاه باعث می‌شود که راحت‌تر در یک برنامه قرار گیرد، کارکنان در دسترس‌تر باشند و کاهش زمان می‌تواند جلسات را کمتر دلهره‌آور کند. اما آنها جایگزینی برای اختصاص زمان برای یک جلسه طوفان فکری یا ملاقات ذهنی نیستند.

مزایای زمان استاندارد ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ای جلسه این است که شما مجبور نیستید از تمام زمان استفاده کنید – اما زمان مورد نیاز شما را فراهم می کند. با کنار گذاشتن زمان، شرکت کنندگان می توانند به طور کامل حضور داشته باشند، و همه قابل شنیدن هستند. چیزی که همه به آن نیاز دارند – حتی اگر جلسات چیزی باشد که هیچ کس نمی‌خواهد.

به علاوه، به‌طور مناسب- جلسه برنامه‌ریزی‌شده که به تیم‌ها کمک می‌کند سازنده‌تر باشند، می‌تواند منجر به افزایش رضایت شغلی شود – کلیدی برای محافظت از کسب و کار شما در برابر استعفای بزرگ که در آن موثرترین استراتژی نیز عجیب ترین است.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده است، نظرات آنهاست. متعلق به شرکت Inc.com نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی