عمومی

طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات چیست و چرا شما کوچک است؟ کسب و کار اکنون به یک نیاز دارید؟

طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات چیست و چرا شما کوچک است؟
کسب و کار اکنون به یک نیاز دارید؟

شما کسب و کار کوچک خود را برای یک روز تعطیل می کنید و به خانه می روید. صبح روز بعد برمی‌گردید و نشتی در پشت بام فرو می‌رود و روی سرور دفتر شما افتاده است. اگر برنامه ای برای بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات نداشته باشید، روز شما بسیار بدتر می شود.

طبق گزارش اداره کسب و کار کوچک ایالات متحده (SBA) و برنامه آماده سازی کسب و کار من، ۹۰ درصد شرکت ها شکست می خورند. در عرض یک سال مگر اینکه بتوانند در عرض پنج روز پس از وقوع فاجعه فعالیت خود را از سر بگیرند. این یک آمار نگران کننده است و کسب و کارهای کوچک باید با توجه به ارتباط بیشتر و افزایش اتکای آنها به فناوری دیجیتال، آن را در نظر بگیرند. با طرح صحیح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات، حتی اگر یک فاجعه بزرگ، خرابی سرور، نقض امنیت یا از دست دادن داده‌ها رخ دهد، می‌توانید در کمترین زمان حداقل خدمات حیاتی را بازیابی کنید. 

طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات چیست؟

طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات فرآیندی است که برای پاسخگویی به رویدادهای پیش بینی نشده ای که داده های شما را تحت تأثیر قرار می دهد با رویکردی مستند و ساختاریافته و مجموعه ای واضح از دستورالعمل ها این دستورالعمل‌ها شامل یک طرح گام به گام است که برای به حداقل رساندن تأثیر هر فاجعه‌ای طراحی شده است و به کسب و کار شما اجازه می‌دهد تا به سرعت فعالیت خود را از سر بگیرد.

شرایط گسترده‌تر تداوم کسب و کار یا بازیابی فاجعه، به طور کلی مفهوم مشابهی را توصیف می کند. آنها رویه هایی هستند که به شما امکان می دهند به سرعت از یک فاجعه بازیابی کنید تا بتوانید با کمترین اختلال به تجارت خود ادامه دهید. با این حال، طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات به طور خاص به داده‌ها و سایر عملیات‌های فناوری اطلاعات اشاره دارد.

دو توصیف دیگر ممکن است برای رویه‌هایی مانند جایگزینی تجهیزات یا موجودی آسیب‌دیده و حتی نیمه وقت یا کامل اضافی نیز اعمال شود. -زمان کمک در صورت نیاز.

با تجزیه و تحلیل فرایند تجاری و نیازهای تداوم شرکت. برای تعیین هدف زمان بازیابی و هدف نقطه بازیابی – که هر دو در تنظیم برنامه مهم هستند، به تجزیه و تحلیل تأثیر تجاری و تجزیه و تحلیل ریسک نیاز دارد.

svg%3E - طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات چیست و چرا شما کوچک است؟
کسب و کار اکنون به یک نیاز دارید؟

تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل کامل تنظیمات دیجیتال موجود، از جمله سخت افزار، نرم افزار، داده، اتصال، شبکه و موارد دیگر مورد نیاز است. این البته به کسب و کار شما و صنعتی که در آن هستید بستگی دارد. تجزیه و تحلیل باید منابع مورد نیاز برای امکان بازیابی عملکردهای تجاری و یک هدف زمانی برای بازیابی آن عملکردها و همچنین هدف نقطه بازیابی پس از یک فاجعه.

این تجزیه و تحلیل همچنین شامل ایجاد یک تیم بازیابی فاجعه از کارمندان خواهد بود. اینها باید کارمندانی باشند که بیشترین تجربه را داشته باشند تا بتوان جزئیات تماس و وظایف خاص را به آنها اختصاص داد. این افراد باید بتوانند کارکردهای حیاتی کسب و کار را اولویت بندی کنند و سرعت بازیابی را تعیین کنند.

در صورت قطع شدن برج های تلفن همراه و اتصالات اینترنتی، روش های ارتباطی دارند. فهرستی از بالا به پایین ایجاد کنید تا همه بتوانند آن را طی کنند تا زمانی که یکی از آنها پیدا شود که در حال کار است و تیم بازیابی را متصل کند.

مرحله بعدی شامل تعیین یک مکان بازیابی فاجعه است که در آن می‌توان به سیستم‌های پشتیبان حیاتی دسترسی داشت و به کارمندان اجازه می‌دهد کار کردن برای بسیاری از مشاغل کوچک، ممکن است این خانه، هتل یا خانه شریک تجاری شما باشد.

از ابزارهای متعددی استفاده کنید – تلفن، ایمیل، VOIP و غیره – برای تماس با همه افرادی که در فرآیند بازیابی شرکت دارند و همچنین برای سایر کارمندان، مشتریان، فروشندگان، تامین کنندگان، شرکای تجاری، شرکت بیمه شما و سایر منابعی که ممکن است برای کسب و کار خاص شما مرتبط باشد.

با روش های جایگزین برای برقراری ارتباط، مشتریان خود را از طرح اضطراری خود آگاه کنید. با شما، قرار دادن سفارشات، ارسال پرداخت ها و حتی یک مکان کسب و کار پشتیبان. وب سایت شما مکانی عالی برای داشتن این اطلاعات است.

از اطلاعات دیجیتال خود در بیش از یک مکان نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برنامه خود را حداقل یک بار در سال آزمایش کنید تا رویه ها و فناوری های جدید را با هم ادغام کنید. و برای حذف مواردی که برای کسب و کار شما ناکارآمد هستند یا دیگر ضروری نیستند.

svg%3E - طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات چیست و چرا شما کوچک است؟
کسب و کار اکنون به یک نیاز دارید؟<2.png">

چه کسی باید طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات را اجرا کند؟

پاسخ این است که هر کسب و کاری، اما هر کسب و کاری منابع لازم برای اجرای چنین طرحی را با همه زنگ ها و سوت ها ندارد. بنابراین فقط داشتن یک برنامه و آزمایش برای اینکه ببینید که بدون توجه به اینکه کسب و کار شما چقدر کوچک شما را در حال حاضر پیشتاز کرده است، کار می کند.

با این حال، برای صنایعی که کاملاً برای فعالیت های روزمره خود به فناوری دیجیتال متکی هستند، این یک مشکل است. باید. و باید تا حد امکان در محدوده بودجه شما دقیق باشد. نمایندگان مستقل بیمه، طراحان بازی، ارائه‌دهندگان خدمات فناوری اطلاعات، شرکت‌های ارتباطی و سایرین به خاطر نیاز به چنین طرح بازیابی به ذهن می‌رسند. اما در واقعیت، برای هر کسب‌وکاری که از رایانه در فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند صدق می‌کند.

تا آنجا که دلیل اجرای طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات، دلیل خرید بیمه برای اتومبیل شما است. یا خانه داشتن آن به شما آرامش خاطر می‌دهد که می‌توانید خیلی سریع‌تر بازیابی کنید، نه اگر، بلکه زمانی که در نهایت فاجعه‌ای رخ دهد.

اگر فرآیند پیچیده به نظر می‌رسد و نمی‌خواهید آن را اجرا کنید. خودتان، می توانید از ارائه دهندگان خدمات تداوم کسب و کار مدیریت شده این کار را برای شما انجام دهند. قیمت و خدمات بسیار متفاوت است، بنابراین خرید کنید و شرکتی را انتخاب کنید که بتواند نیازهای خاص کسب و کار شما را برطرف کند.

svg%3E - طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات چیست و چرا شما کوچک است؟
کسب و کار اکنون به یک نیاز دارید؟<3.png">

نقش حیاتی برنامه ریزی بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات

شما به تازگی کسب و کار کوچک خود را تعطیل کرده اید و به خانه بازگشته اید. صبح روز بعد، متوجه می‌شوید که نشتی باعث فرورفتن سقف شده و به سرور اداری شما آسیب می‌زند. بدون یک طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات با ساختار مناسب، روز شما در شرف بدتر شدن است.

طبق گزارش اداره تجارت کوچک ایالات متحده (SBA) و برنامه آن برای کسب و کار من، ۹۰ درصد خیره کننده است. شرکت ها در عرض یک سال با خطر شکست مواجه می شوند مگر اینکه بتوانند به سرعت فعالیت خود را پس از یک فاجعه از سر بگیرند. این آمار یادآور اهمیت آمادگی در برابر بلایا برای مشاغل است، به خصوص که آنها به طور فزاینده ای به فناوری دیجیتال وابسته می شوند.

بنابراین، طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات دقیقاً چیست و چرا ضروری است؟< /p>

درک برنامه های بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات

طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات یک رویکرد سیستماتیک برای رسیدگی به رویدادهای پیش بینی نشده ای است که بر داده های شما تأثیر می گذارد و رویه های مستند و دستورالعمل های واضح را در اختیار شما قرار می دهد. در صورت بروز بلایا، خرابی سرور، نقض امنیت یا از دست دادن داده ها، به عنوان راه نجات شما عمل می کند. این طرح برای به حداقل رساندن تأثیر چنین رویدادهایی طراحی شده است و به کسب و کار شما امکان می دهد تا به سرعت فعالیت های حیاتی خود را از سر بگیرد.

در حالی که اصطلاحات گسترده تری مانند “تداوم کسب و کار” یا “بازیابی فاجعه” مفاهیم مشابهی را در بر می گیرد، یک طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات به طور خاص بر حفاظت از داده ها و عملیات IT تمرکز دارد. این گام‌ها برای بازیابی سریع از اختلالات را تشریح می‌کند و از حداقل اختلال در کسب و کار اطمینان می‌دهد.

عناصر کلیدی یک طرح موثر بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات عبارتند از:

۱٫ تجزیه و تحلیل تأثیر کسب و کار: ارزیابی فرآیندهای کسب و کار و الزامات تداوم، از جمله تعیین اهداف زمان بازیابی و اهداف نقطه بازیابی.

۲٫ تجزیه و تحلیل: یک ارزیابی جامع از زیرساخت دیجیتال شما، شامل سخت افزار، نرم افزار، داده، اتصال و موارد دیگر. این تجزیه و تحلیل بسته به نیازهای صنعت و کسب و کار شما متفاوت است.

۳٫ تیم بازیابی فاجعه:جمع آوری تیمی متشکل از کارمندان با تجربه، تعیین نقش ها و ارائه جزئیات تماس. این تیم عملکردهای حیاتی را اولویت بندی می کند و سرعت بازیابی را تعیین می کند.

۴٫ روش های ارتباطی:ایجاد روش های ارتباطی مختلف (تلفن، ایمیل، VOIP و غیره) برای دستیابی به تیم بازیابی و سایر ذینفعان در صورت خرابی ارتباط.

۵٫ مکان بازیابی: تعیین یک مکان بازیابی که در آن سیستم‌های پشتیبان حیاتی در دسترس هستند، به کارمندان اجازه می‌دهد کار کنند، که می‌تواند از خانه شما تا محل شریک شما را شامل شود.

۶٫ آگاهی از مشتری: اطلاع رسانی به مشتریان از طرح اضطراری خود، ارائه راه های جایگزین برای تماس با شما، ثبت سفارش، پرداخت و دسترسی به کسب و کار شما، احتمالاً از طریق وب سایت شما.

۷٫ پشتیبان‌گیری از داده‌ها: ذخیره اطلاعات دیجیتال در مکان‌های مختلف برای جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها.

۸٫ آزمایش: انجام آزمایش‌های طرح سالانه برای ادغام رویه‌ها، فناوری‌های جدید و حذف ناکارآمدی‌ها.

<. /tr>

عناصر کلیدی توضیحات
کسب و کار تجزیه و تحلیل تاثیر ارزیابی فرآیندهای کسب و کار و الزامات تداوم، از جمله تعیین اهداف زمان بازیابی و اهداف نقطه بازیابی.
تجزیه و تحلیل ارزیابی جامع زیرساخت دیجیتالی شما، شامل سخت افزار، نرم افزار، داده، اتصال، و بیشتر. این تجزیه و تحلیل بسته به نیازهای صنعت و کسب و کار شما متفاوت است.
تیم بازیابی فاجعه< /td> جمع آوری تیمی متشکل از کارمندان با تجربه، تعیین نقش ها و ارائه جزئیات تماس. این تیم عملکردهای حیاتی را اولویت بندی می کند و سرعت بازیابی را تعیین می کند.
روش های ارتباطی ایجاد روش‌های ارتباطی مختلف (تلفن، ایمیل، VOIP و غیره) برای دسترسی به تیم بازیابی و سایر ذینفعان در صورت خرابی ارتباط.
موقعیت بازیابی طراحی یک مکان بازیابی که در آن سیستم های پشتیبان حیاتی قابل دسترسی هستند، اجازه می دهد کارمندان به محل کار، که می تواند از خانه شما تا محل شریک زندگی شما متغیر باشد.
مشتری. آگاهی اطلاع رسانی به مشتریان از طرح اضطراری خود، ارائه راه های جایگزین برای تماس با شما، ثبت سفارش، پرداخت و دسترسی به کسب و کار شما، احتمالاً از طریق وب سایت شما.
پشتیبان گیری از داده ها ذخیره اطلاعات دیجیتال به صورت چندگانه مکان هایی برای جلوگیری از از دست دادن داده ها.
تست برگزاری آزمایشات طرح سالانه برای ادغام رویه‌ها، فناوری‌های جدید و حذف ناکارآمدی‌ها.

svg%3E - طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات چیست و چرا شما کوچک است؟
کسب و کار اکنون به یک نیاز دارید؟<4.png">

ملاحظات حیاتی برای بازیابی موثر بلایا

 • به‌روزرسانی‌های منظم: طرح بازیابی بلایا خود را به‌روز نگه دارید تا مطمئن شوید که مرتبط و مؤثر باقی می‌ماند. چهره تکنولوژی و تهدیدات در حال تکامل است.
 • آموزش کارکنان: آموزش مداوم به کارکنان خود در مورد نقش آنها ارائه دهید. و مسئولیت در بازیابی بلایا مطمئن شوید که آنها طرح را درک می کنند و می توانند آن را با اطمینان اجرا کنند.
 • رمزگذاری داده: برای محافظت از اطلاعات حساس، اقدامات قوی رمزگذاری داده را اجرا کنید. این از داده‌ها محافظت می‌کند، حتی اگر در طول یک فاجعه به دست افراد اشتباه بیفتد.
 • پشتیبان‌گیری خارج از سایت: داده‌ها و نسخه‌های پشتیبان مهم را در مکان‌های خارج از سایت ذخیره کنید تا از یک نقطه خرابی جلوگیری کنید. این کار از اطلاعات شما در برابر بلایای محلی مانند آتش‌سوزی یا سیل محافظت می‌کند.
 • مشارکت‌های فروشنده: با فروشندگان فناوری و ارائه‌دهندگان خدماتی که می‌توانند در طول تلاش‌های بازیابی بلایا پشتیبانی ارائه دهند، روابط برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها نیازهای منحصر به فرد کسب و کار شما را درک می کنند.
 • منابع برق جایگزین: از منابع تغذیه پشتیبان مانند ژنراتورها یا منابع تغذیه بدون وقفه (UPS) استفاده کنید تا سیستم های ضروری را در هنگام قطع برق کار کنند. .
 • پاسخ به حادثه: یک طرح جامع واکنش به حادثه ایجاد کنید که با تلاش‌های شما برای بازیابی بلایا هماهنگ باشد. این یک رویکرد هماهنگ را هنگام پرداختن به رویدادهای غیرمنتظره تضمین می کند.
 • اسناد: مستندات دقیق زیرساخت، پیکربندی ها و رویه های فناوری اطلاعات خود را حفظ کنید. این مستندات هنگام بازسازی سیستم‌ها پس از یک فاجعه ارزشمند است.
 • آزمایش منظم: انجام تمرین‌ها و آزمایش‌های بازیابی بلایا برای ارزیابی اثربخشی طرح خود از طریق این تمرین‌ها نقاط ضعف و زمینه‌های بهبود را شناسایی کنید.
 • اقدامات امنیت سایبری: اقدامات امنیت سایبری خود را برای جلوگیری از نقض اطلاعات و حملات سایبری، که می‌تواند عملکردها را مختل کرده و داده‌های حساس را به خطر بیندازد، تقویت کنید.
 • راه‌حل‌های مبتنی بر ابر: استفاده از راه‌حل‌های بازیابی بلایا مبتنی بر ابر را در نظر بگیرید، که مقیاس‌پذیری، افزونگی و انعطاف‌پذیری را برای حفظ عملیات حیاتی ارائه می‌دهد.
 • پوشش بیمه‌ای. : برای حمایت مالی از تلاش‌های بازیابی در صورت وقوع فاجعه، گزینه‌های بیمه بازیابی بلایا را بررسی کنید.
 • همکاری با مقامات: با مقامات محلی و خدمات اضطراری همکاری کنید تا خود را همسو کنید. تلاش‌های بازیابی در بلایا با طرح‌های واکنش گسترده‌تر جامعه.
 • ارزیابی پس از بازیابی: پس از یک فاجعه، ارزیابی کاملی انجام دهید تا درس‌های آموخته‌شده و زمینه‌هایی را برای بهبود بیشتر در طرح بازیابی فاجعه شناسایی کنید. .
< th class="column-1">ملاحظات آموزش کارکنان

< td class="column-2">منابع برق پشتیبان مانند ژنراتورها یا منابع تغذیه اضطراری (UPS) داشته باشید تا سیستم‌های ضروری را در هنگام قطع برق فعال نگه دارید.

< td class="column-2">مستندات دقیق زیرساخت، پیکربندی‌ها و رویه‌های فناوری اطلاعات خود را حفظ کنید. این مستندات هنگام بازسازی سیستم‌ها پس از یک فاجعه بسیار ارزشمند است.

<. tr class="row-15 odd" readability="4">

توضیح
به روز رسانی های منظم حفظ طرح بازیابی فاجعه به روز است تا اطمینان حاصل شود که در مواجهه با تکنولوژی و تهدیدات در حال تحول مرتبط و موثر باقی می ماند.
آموزش مداوم به کارکنان خود در مورد نقش ها و مسئولیت های آنها در بازیابی بلایا ارائه دهید. مطمئن شوید که آنها طرح را درک می کنند و می توانند آن را با اطمینان اجرا کنند.
رمزگذاری داده اقدامات قوی رمزگذاری داده را برای محافظت از اطلاعات حساس اجرا کنید. این از داده ها حتی اگر در طول یک فاجعه به دست افراد اشتباه بیفتد محافظت می کند.
خارج از سایت. پشتیبان گیری داده ها و نسخه های پشتیبان مهم را در مکان های خارج از سایت ذخیره کنید تا از یک نقطه شکست جلوگیری کنید. این اطلاعات شما را در برابر بلایای موجود در محل مانند آتش سوزی یا سیل محافظت می کند.
مشارکت های فروشنده. روابط با فروشندگان فناوری و ارائه دهندگان خدماتی که می توانند در طول تلاش های بازیابی در بلایا پشتیبانی ارائه دهند، برقرار کنید. مطمئن شوید که آنها نیازهای منحصر به فرد کسب و کار شما را درک می کنند.
منابع انرژی جایگزین
واکنش به حادثه یک طرح جامع واکنش به حادثه ایجاد کنید که با تلاش‌های شما برای بازیابی بلایا همسو باشد. این یک رویکرد هماهنگ را هنگام پرداختن به رویدادهای غیرمنتظره تضمین می‌کند.
اسناد
آزمایش منظم برای ارزیابی اثربخشی طرح خود، تمرین‌ها و آزمایش‌های بازیابی بلایا را انجام دهید. نقاط ضعف و زمینه‌های بهبود را از طریق این تمرین‌ها شناسایی کنید.
اقدامات امنیت سایبری تدابیر امنیت سایبری خود را برای جلوگیری از نقض اطلاعات و حملات سایبری، که می‌تواند عملکردها را مختل کند و داده‌های حساس را به خطر بیندازد، تقویت کنید.
راه‌حل‌های مبتنی بر ابر استفاده از راه‌حل‌های بازیابی فاجعه مبتنی بر ابر را در نظر بگیرید، که مقیاس‌پذیری، افزونگی و انعطاف‌پذیری را برای حفظ عملیات حیاتی.
پوشش بیمه گزینه های بیمه بازیابی بلایا را برای حمایت مالی از تلاش های بازیابی در صورت وقوع فاجعه بررسی کنید.
همکاری با مقامات با مقامات محلی و خدمات اضطراری همکاری کنید تا تلاش‌های خود را برای بازیابی بلایا با طرح‌های واکنش گسترده‌تر جامعه هماهنگ کنید.
ارزیابی پس از بازیابی بعد از یک فاجعه، یک بررسی کامل انجام دهید ارزیابی برای شناسایی درس‌های آموخته شده و زمینه‌هایی برای بهبود بیشتر در طرح بازیابی بلایا.

نتیجه گیری

کسب و کارها، مهم نیست چقدر کوچک یا بزرگ، اکنون در مورد حملات سایبری آسیب پذیرتر از همیشه هستند. اما بلایا همچنین می تواند ناشی از خطای انسانی یا طبیعت باشد، و در هر صورت شما به سیستم هایی برای مقابله با آن موقعیت ها و مدیریت موثر آنها برای به حداقل رساندن تأثیر منفی نیاز دارید. یک طرح بازیابی فاجعه فناوری اطلاعات به شما امکان می دهد در صورت امکان از آن جلوگیری کنید یا حداقل پیش بینی کنید. و در صورت بروز مشکل، هرگونه وقفه در کسب و کار خود را کاهش دهید.

بازیابی فاجعه عکس از طریق Shutterstock


منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی