خبر

صندوق بین المللی پول پرداخت وام 2.3 میلیارد دلاری به کنیا را تصویب کرد

صندوق بین المللی پول پرداخت وام ۲٫۳ میلیارد دلاری به کنیا را
تصویب کرد

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، صندوق بین المللی پول در بیانیه ای اعلام کرد که روز جمعه بسته کمک ۲٫۳۴ میلیارد دلاری به کنیا را تصویب کرده است تا “نیاز فوری برای کاهش آسیب پذیری ناشی از بدهی خود” را برطرف کند.

این موسسه وام دهنده که در واشنگتن مستقر شده است، همچنین تاکید کرد که وجوه مذکور طی ۳۸ ماه پرداخت خواهد شد و با پرداخت فوری حدود ۳۰۷٫۵ میلیون دلار برای حمایت از بودجه این کشور آغاز می شود.

صندوق بین المللی پول با بیان اینکه “کنیا در آغاز شیوع بیماری همه گیر کووید_۱۹ هدف ضربه شدیدی (اقتصادی) قرار گرفت” به واکنش دولت این کشور اشاره کرد.

واکنشی که منجر به بهبود اقتصادی در سال ۲۰۲۱ پس از اندکی کاهش تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۰ شد. اما این بحران “آسیب پذیری های مالی قبلی” را نیز تشدید کرده است.

در این بیانیه آمده است: بدهی کنیا پایدار باقی مانده است اما در معرض خطر عدم توانایی پرداخت بدهی قرار دارد. نیازهای مالی و تراز پرداخت ها در میان مدت همچنان قابل توجه است.

آنتوانت سایه، معاون صندوق بین المللی پول، این کمک را “یک سیگنال قوی از حمایت و اطمینان” خواند اما خاطرنشان کرد که این کشور “در معرض خطرات قابل توجهی از جمله عدم اطمینان در مورد مسیر همه گیری است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا