ارزهای دیجیتال

صدور اولین توکن‌های NFT در بازار بورس نیویورک

صدور اولین توکن‌های NFT در بازار بورس نیویورک

بازار بورس نیویورک (NYSE) روز دوشنبه اولین مجموعه توکن های NFT خود را با ادای احترام به ۶ شرکت فناوری صادر کرد.

طبق پست بلاگ استیسی کانینگهام (Stacy Cunningham) رییس NYSE، این NFT ها به عنوان بزرگداشت اولین متادیتای معاملاتی شرکت‌های یونیتی (Unity)، کوپانگ (Coupang)، اسنوفلیک (Snowflake)، اسپاتیفای (Spotify)، روبلاکس (Roblox) و دُردَش (DoorDash) هستند و بر بستر بلاک چین Crypto.com عرضه می‌شوند.

استیو کالیفویتز (Steve Kalifowitz) مدیر ارشد بازاریابی crypto.com گفته است که به منظور صدور NFT ها بر بستر پلتفرم جدید آنها، هزینه‌ای به NYSE پرداخت نکرده‌اند و NYSE ابراز تمایل کرده‌اند.

NFT scaled - صدور اولین توکن‌های NFT در بازار بورس نیویورک

بدین ترتیب و با صدور این NFT ها، NYSE به دنیای هنرمندان، موسیقیدانان و افرادی وارد می‌شود که به دنبال کسب سود در ازای تبادل آیتم‌های کلکسیونی خود هستند. اما NYSE در خصوص قیمت‌گذاری این NFT ها امتناع کرده و گفته است که برای فروش نیستند.

نماینده شرکت مادر NYSE یعنی ICE گفته است که بازار بورس نیویورک به صدور NFT ها می‌پردازد، نه فروش آنها.

یکی از منابع نزدیک به این پروژه گفته است که این NFT ها به شرکت آنها هدیه داده شده است. این منبع بیان کرده است که NYSE هیچگونه برنامه‌ای برای فروش NFT ها ندارد و کانینگهام نیز اعلام کرده است که NFT های بیشتری در راه هستند. NYSE تحت مدیریت صرافی بین‌ قاره‌ای (ICE) است که کارگزاری بیت کوین بکت (Bakkt) را نیز در اختیار دارد.

توکن های NFT بازار بورس نیویورک

در حال حاضر مشخص نیست که آیا هدف از صدور این NFT ها کسب سود باشد، اما پس چرا NYSE به صدور آنها اقدام کرده است.

تیم بازاریابی crypto.com قطعا دستاورد خلاقانه‌ای در خصوص معرفی عمومی محصولات جدید خود به دست آورده است. این تیم در ماه گذشته همکاری‌های چشمگیری را با افراد مشهوری نظیر اسنوپ داگ، مستر برین واش (Me. Brainwash) و بوی جورج (Boy George) را اعلام کرده است. مخاطبان NYSE ممکن است به NFT های آن علاقمند شوند. این NFT ها شامل اولین اطلاعات معاملاتی در ابتدای شروع به کار شرکت‌های موردنظر در NYSE است.

صدور NFT بر بستر دفترکل دیجیتال غیرمتمرکز به منظور بهبود و ارتقای برتری دفترکل دیجیتال به شدت متمرکز NYSE نشانه خوبی نمی‌تواند باشد. کانینگهام در این خصوص بیان کرده است که صدور NFT ها صرفا روشی جدید و جالب برای گرامیداشت شروع به کار شرکت‌های مهم در NYSE است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا