خبر

شناسایی بنگاه های مشکل داربا هدف صیانت از نیروی کار

شناسایی بنگاه های مشکل داربا هدف صیانت از نیروی کار

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، کریم یاوری، مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شناسایی ، پیگیری و رصد و حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی را با هدف صیانت از نیروی کار و تداوم تولید و حفظ حیات اقتصادی و تثبیت و توسعه اشتغال نیروی کار در بنگاه های دنبال می کند.

کریم یاوری افزود: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی حقوقی به دادخواست های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی شود بلکه گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت خواسته های کارگران است چرا که با حل مشکلات بنگاه ها ، کارگران به خواسته های قانونی خود دست می یابند.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: نکته حائز اهمیت و قابل تحسین این است که کارگران علی رغم تنگناهای معیشتی که با آن مواجه هستند در شرایط تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس منحوس کرونا همکاری های قابل توجه و ویژه ای را برای گذر از مشکلات اقتصادی با مدیران و کارفرمایان و سهامداران بنگاه های اقتصادی مشکل دار به عمل می آورند.

کریم یاوری اضافه کرد : نقش تشکل های منتخب و قانونی کارگران و کارفرمایان در این زمینه را نباید نادیده گرفت ؛ وجود و نقش تشکل های کارگری برای ایجاد روحیه بین کارکنان و کارگران در جهت پیشرفت امور و دستیابی به میزان تولید و خدمات پیش بینی شده و برنامه های تولیدی و خدماتی بنگاه های اقتصادی است.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار در مرحله اول به عهده مدیران ، کارفرمایان و سهامداران بنگاههای و در مرحله بعد سازمانها و دستگاه های صادر کننده و جواز تاسیس و پروانه بهره برداری و بانک های است که با پرداخت تسهیلات در احیاد و احداث بنگاه مشارکت دارند و نهایتاً کارگروه های تسهیل و رفع موانت تولید به ریاست استانداران و با حضور امضاء بانکها و دستگاههای مرتبط نسبت به حل مشکلات احتمام می نمائید.کمیته های پشتیبانی و مانع زدایی و رفع موانع تولید در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد.

یاوری افزود:حسب دستور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی کمیته پشتیبانی از تولید با محوریت معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و کمیته مانع زدایی با محوریت دبیر هیات امنا سازمان های و صندوق ها برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تشکیل شده است.

وی گفت : وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به تشکیل فوری ، مستمر و منظم جلسات هفتگی با حضور اعضاء ذیربط تاکید نموده است.تأمین تسهیلات ارزان و آسان که به سهولت در اختیار سرمایه گذاران ، کارآفریننان و کارفرمایان بنگاههای اقتصادی و صاحبان کسب وکار قرار گیرد. مورد توجه و تاکید وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی این وزارت خانه قرار گرفته است.

مشاور وزیر نماینده ویژه تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود:توجه به موضوع بیمه ، بازنشستگی و درمان نیروی کار مشمول از جمله تاکیدات وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و کمیته های متشکله پشتیبانی و مانع زدایی ها می باشد استان مرکزی با تدبیر و مدیریت استاندار و امضاء کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۹ تعداد  ۲۰۱ جلسه برگزار و مشکلات مربوط به  واحد تولیدی مطرح و تعداد ۸۸۹   مصوبه داشته است.

 وی اظهار داشت: استان مرکزی دارای    ۵۴  واحد مشکلدار شناسایی شده با تعداد  تقریبا ۸۰۰۰ کارگرمی باشد. اقدامات و پیگیری های مسئولان استان مرکزی در رفع مشکلات بنگاههای اقتصادی قابل تقدیر است .

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا