کسب و کار

شغل گوشت و پروتئین (قصابی) به چه مهارت ها و آموزش هایی نیاز دارد؟

شغل گوشت و پروتئین یا قصابی چیست؟

آبرند: مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران: خدمات شغل گوشت و پروتئین مورد نیاز است که استیک هایی برای کباب پز، گوشت گاو با کیفیت خوب برای همبرگرهایمان یا فیلترینگ کامل ماهی فراهم کند! آنها می دانند چگونه گوشت، مرغ و ماهی را به طور صحیح برش دهند تا بتوان برای حداکثر حساسیت و کیفیت طعم آن را طبخ و سرو کرد.

در شغل گوشت و پروتئین چه می کنند؟

در شغل گوشت و پروتئین با کارد مخصوص و یا یک دستگاه حرفه ای انواع گوشت، مرغ و ماهی را برای خریداران برش می زنند و آماده می کنند.

وظایف قصاب بستگی به محل اشتغال دارد. در بیشتر مراکز خرده فروشی، یک قصاب وظیفه دارد برای حفظ کیفیت گوشت، محصولات و کالاهای گوشتی را مطابق مقررات بهداشتی و بهداشتی تهیه و ذخیره کند. آنها وسایل گوشت را بعد از برش بسته بندی و قیمت می کنند و نمایشگرهای گوشتی را آماده می کنند.

یک محیط خرده فروشی شامل خدمات به مشتری، مذاکره با تامین کنندگان، کاهش سفارش ویژه، نگهداری سوابق و موجودی است. در شغل گوشت و پروتئین قصاب ها گوشت کباب شده را می چسبانند و گره می زنند، سوسیس ها را آماده می کنند و گوشت را درمان می کنند. آنها همچنین در مورد نحوه طبخ هر برش گوشت برای حداكثر چاشنی بسیار آگاه هستند و می توانند نكات مفیدی را به مشتریان خود ارائه دهند.

یک قصاب در یک کارخانه پردازش دارای مجموعه ای از وظایف جامع تر است.

لاشه حیوانات باید به قطعات کوچکتر تقسیم شده یا برای پردازش آماده شود. کارخانجات فرآوری ممکن است تولید محصولاتی مانند کالباس و گوشت فرآوری شده را شامل شود، و بسیاری اوقات سفارشات سفارشی باید برای مشخصات رستوران ها، هتل ها یا موسسات تهیه شود.

از جمله مهارت های لازم برای شغل گوشت و پروتئین عبارتند از:

– درک شیوه های بهداشتی خوب

– دید خوب و درک عمق

– هماهنگی دست و چشم

– تمرکز و توانایی توجه جدی به وظایف

– سلامتی خوب

– امتحان بدنی ممکن است یک پیش نیاز اشتغال باشد.

– استقامت و قدرت ایستادن برای ساعتهای طولانی و کار با قطعات سنگین گوشت

– توانایی کار مستقل و در یک تیم

– قادر به برقراری ارتباط با مشتریان، سرپرستان و همکاران

آیا شما مناسب هستید که یک قصاب باشید؟

قصاب ها شخصیت های مشخصی دارند. آنها تمایل دارند که افراد واقع بین باشند، به این معنی که آنها مستقل، پایدار، واقعی، عملی و پرتحرک هستند. آنها وظایف جسمی، ورزشی یا مکانیکی می پسندند.

محل کار قصاب مانند چیست؟

قصاب ها تمام روز روی پای خود هستند و باید بطور عادی وسایل سنگین را بلند کنند. آنها با سازهای تیز مانند اره و چاقو کار می کنند و باید اقدامات احتیاطی را رعایت کنند، زیرا در این حرفه میزان صدمات بالاتری وجود دارد.

قصابان می توانند در کارخانجات فرآوری گوشت یا در مشاغل خرده فروشی مشغول به کار باشند که می توانند شامل سوپر مارکت ها و بازارهای گوشت باشند. در مغازه های تخصصی قصاب اغلب با مشتریان در تعامل است و اطلاعات و آموزش در مورد نحوه استفاده از برش های خاص گوشت را ارائه می دهد.

در یک کارخانه پردازشگر اغلب بر روی یک خط مونتاژ کار می کنند، تا زمانی که مهارت های پیشرفته تری را یاد بگیرند، کارهای برش روتین را انجام می دهند. در این محیط کارگران ممکن است در معرض دمای زیاد و سر و صدای زیاد باشند. آنها نیاز به استفاده از ابزار و ماشین آلات خطرناک دارند و کارگران باید مقررات ایمنی و بهداشت را رعایت کنند.

فرصتی برای پیشرفت در سمتهای نظارتی یا مدیریتی وجود دارد و برخی از دستگاه های برش گوشت برای باز کردن بازارها یا ظرافت های خاص خود اقدام می کنند. صنایع مرتبط همچنین فرصت هایی برای فروش ، تضمین کیفیت یا مشاغل بازرسی گوشت فراهم می کند.

10 1 - شغل گوشت و پروتئین (قصابی) به چه مهارت ها و آموزش هایی نیاز دارد؟
شغل گوشت و پروتئین و قصابی

آموزش شغل پروتئین و گوشت (قصابی)

قصاب ها به طور معمول مهارت های خود را در زمان کار فرا می گیرند و مدت زمان آموزش به میزان قابل توجهی متفاوت است. آموزش برش ساده ممکن است تنها چند هفته طول بکشد. با این حال، کارهای برش پیچیده تر به طور کلی نیاز به آموزش دارند که ممکن است از چند ماه تا بیشتر از یک سال به طول انجامد.

آموزش کارگران سطح ورودی اغلب با یادگیری کارگران انجام کارهای دشوار کمتری شروع می شود، مانند ایجاد برش های ساده، برداشتن استخوان ها یا تقسیم برش های عمده فروشی به بخش های خرده فروشی. تحت هدایت کارگران باتجربه تر، کارآموزان استفاده و مراقبت صحیح از ابزار و تجهیزات را می آموزند. به عنوان مثا ، آنها یاد می گیرند که چاقوهای خود را تیز کنند و محل کار و تجهیزات را تمیز کنند.

ممکن است قصابی که پیروی از دستورالعملهای مربوط به رژیمهای غذایی برای تهیه مواد غذایی است، لازم باشد قبل از تایید یک سازمان مذهبی برای تهیه گوشت، تحت آموزش های تخصصی و صدور گواهینامه قرار گیرد.

تحصیلات در شغل گوشت و پروتئین (قصابی)

برای تبدیل شدن به یک قصاب الزامات رسمی رسمی وجود ندارد.

دورنمای شغل گوشت و پروتئین

بسیاری از شغل گوشت و پروتئین، به ویژه مشاغل موجود در کارخانه های فرآوری، از نظر جسمی خواستار دارند. در نتیجه انتظار می رود فرصت های شغلی به دلیل نیاز به جایگزینی کارگرانی که هر سال شغل خود را ترک می کنند خوب باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا