کسب و کار

شغل کاشت مو به چه مهارت ها و مدارکی احتیاج دارد؟

شغل کاشت مو چیست؟

آبرند: افزایش شیوع طاسی الگوی در زنان و مردان باعث افزایش تقاضا برای جراحی کاشت مو در چند سال گذشته شده است. کاشت مو یک عمل جراحی است که شامل برداشتن فولیکول های مو از محل اهدا کننده به ناحیه طاس سر است. رشد شیوع عوامل ایجادکننده مانند استرس، عدم تعادل هورمونی، سوءتغذیه و افزایش وسواس در مورد ظاهر بدنی باعث رشد نمایی بازار خواهد شد.

صنعت کاشت مو از سال ۱۹۵۰ تاکنون شاهد پیشرفت های بی شماری بوده است. شرکت هایی که در این صنعت فعالیت می کنند، برای به دست آوردن سهم قابل توجهی از بازار، روی توسعه محصولات نوآورانه تمرکز می کنند. به عنوان مثال، در ماه مه سال ۲۰۱۹ ، یک فناوری جدید در راه حل های ریزش مو را راه اندازی کردند که پاسخگوی نیازهای زن و مرد است. توسعه روش استخراج واحد فولیکول همراه با تقاضای فزاینده برای جراحی های ترمیم مو یک جلسه، رشد مثبت در بازار پیوند مو را طی سال های آتی تأثیر می گذارد.

images 8 300x150 - شغل کاشت مو به چه مهارت ها و مدارکی احتیاج دارد؟

بازار کاشت مو به روش، در استخراج واحد فولیکول و پیوند واحد فولیکول  تقسیم می شود. بازار پیوند واحد فولیکول بیش از ۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ اختصاص داده است و در دوره پیش بینی شاهد رشد قابل توجهی خواهد بود.  ارزان تر است و نسبت به  به زمان جراحی کوتاه تر نیاز دارد. مزایای یاد شده در ارتباط با رشد قطعه ای را در طی دوره تجزیه و تحلیل هدایت می کند.

برخی از یافته های عمده گزارش بازار این صنعت شامل موارد زیر است:

  • پیشرفت های تکنیکی در این روش از جمله توسعه تکنیک استخراج واحد فولیکولار به عنوان یک فاکتور عالی در رشد این صنعت عمل می کند
  • عواملی از قبیل عدم تعادل هورمونی، استرس، سوء تغذیه و داروهای با دوز بالا و در نتیجه ریزش مو باعث افزایش بیشتر تقاضا برای محصولات کاشت مو طی سالهای آینده خواهد شد. بازیکنان اصلی فعال در بازار کاشت مو، شامل مرکز کاشت مو ترکیه، رباتیک پزشکی برنشتاین و ترمیم کننده می شوند.

بازار کاشت مو

فعالان بازار برای دستیابی به درآمد بیشتر و تقویت موقعیت بازار، استراتژیهای مختلفی مانند راه اندازی محصول جدید، مشارکت و همکاری را اجرا می کنند.

رشد وسواس در مورد ظاهر بدنی، افزایش درآمد و افزایش آگاهی در مورد محصولات کاشت مو باعث رشد اقتصادی این صنعت شده است و افرادی که در این زمینه اشتغال دارند، درآمد خوبی کسب می کنند.

توسط ارائه دهنده خدمات به کلینیکها، بیمارستان ها، مراکز جراحی و سایر موارد تقسیم می شود. پیش بینی می شود بخش مراکز جراحی تا سال ۲۰۲۵ از بیش از ۵/۹ میلیارد دلار باشد.

برای این شغل افرادی که مدرک جراحی پلاستیک، تخصص پوست، و جراحی سر و گردن دارند می توانند در این زمینه فعالیت کنند تا دانش لازم را در خصوص بیماریهای پوست و مو داشته باشند. این افراد احتیاجی به مدرک کاشت مو ندارند و ارائه مدرک سایر تخصص هایی که نام برده شد، کافی می باشد.

بیشتر بخوانید: شغل پرستاری چیست و پرستار چه می کند؟

بیشتر بخوانید: شغل متخصص پوست و مو و تحصیلات و آموزش های لازم

بیشتر بخوانید: معرفی مشاغل رادیولوژی، سونوگرافی و ماموگرافی و تحصیلات لازم برای هر یک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی