کسب و کار

شغل پزشکی و نحوه اخذ مدرک

آبرند: مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران: همانطور که می دانید رشته و شغل پزشکی یکی از مهمترین و محبوب ترین گرایش های علوم تجربی است که در سراسر جهان از طرفداران بسیاری برخوردار است. قبولی در این رشته کار چندان آسانی نیست و مستلزم دقت و پشتکار بالایی است  و همچنین متقاضیان باید اطلاعات و جزئیات کافی پیرامون شغل پزشکی را در اختیار داشته باشند.

هدف اصلی شغل پزشکی

هدف اصلی شغل پزشکی حفظ و ارتقای سلامتی شخص و درمان بیماری های مختلف به منظور بازتوانی افراد است که این اقدام مستلزم تشخیص و شناسایی بیماری میباشد. پزشکان روزانه با افراد مختلف در رده های سنی متعدد مواجه می شوند و با به کارگیری دانش و تخصص خود سلامتی و تندرستی را برای فرد بیمار به ارمغان می آورند. یکی از معایب شغل پزشکی این است که افراد علاقه مند به این رشته باید تحمل فشار کاری بالایی را داشته باشند و به هر اندازه عشق و علاقه آنها به این گرایش بیشتر باشد همواره موفقیت برای آنها امری تضمینی است.

نکته قابل توجه این است که ورود به این شاخه یا به عبارتی شغل پزشکی مستلزم فارغ التحصیل شدن در رشته پزشکی و گذراندن واحدهای درسی و اخذ مدرک مربوطه می باشد. فردی که مایل به تحصیل در این رشته است باید به مدت ۶ سال در دانشکده های علوم پزشکی واحدهای درسی را پاس نماید و مدرک پزشکی عمومی را دریافت کند. پس از این دوره گرایش مورد علاقه خود را شناسایی کرده و مطابق با میل خود برای ادامه تحصیل در دوره تخصص شرکت می کند و مدرک مورد نظر را اخذ می کند.

به طور کلی گذراندن دوره کارآموزی برای شغل پزشکی امری الزامی است و در صورتی که شخص این مرحله را به خوبی سپری نماید می تواند موفق به اخذ مدرک مربوطه شود. نکته قابل توجه این است که افراد فارغ التحصیل در رشته و شغل پزشکی پس از اتمام دوره پزشکی عمومی در دو صورت میتوانند گرایش دلخواه خود را ادامه دهند:

  • در صورتی که ادامه تحصیل در رشته تخصصی بالینی باشد.
  • در صورتی که ادامه تحصیل در رشته های علوم پایه باشد.

نکته: متقاضیانی که می خواهند در این عرصه وارد شوند لازم است بدانند این گرایش علی الرغم امتیازاتی که دارد محدودیت ها و دشواری هایی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

در نهایت…

مدت زمان در نظر گرفته شده برای رشته پزشکی و همه تخصص ها در ایران و دیگر کشورها یکسان نمی باشد و برخی از آنها طولانی و برخی کوتاه تر است. فارغ التحصیلان در نهایت می توانند در مراکز درمانی، کلینیک ها، بیمارستان ها، مطب های خصوصی و… مشغول به کار شوند و تخصص خود را به همگان ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:دلایل انتخاب رشته های تحصیلی پزشکی و رشته های مرتبط چیست ؟

بیشتر بخوانید:معرفی رشته مهندسی پزشکی

بیشتر بخوانید: ۷ کسب و کار خانگی پر درآمد در حوزه سلامت و بهداشت

بیشتر بخوانید: برترین سرمایه گذاری در بخش سلامت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا