کسب و کار

شغل لوازم صوتی و تصویری چه خدماتی ارائه می دهد؟

آبرند: تکنسین لوازم صوتی و تصویری سیم و کابل را به هم متصل می کنند و تابلوهای صوتی و میکس و تجهیزات الکترونیکی مرتبط را راه‌اندازی و کار می کنند.

تکنسین های لوازم صوتی و تصویری فیلم، مانیتور تلویزیون، دی وی دی، ال سی دی، ضبط صوت، لوازم جانبی صوت و تصویر همچون نمایش خانگی و بلندگو … را ارائه می دهند و افراد را در انتخابی مناسب و صحیح برای نوع کآرایی که توقع دارند، راهنمایی می کنند. از لوازم صوتی و تصویری که آنها ارائه می دهند، همچنین در جلسات، کنسرت ها، مسابقات ورزشی، همایش ها و کنفرانس های خبری  و مواردی این چنین استفاده می شود. علاوه بر این، آنها ممکن است تجهیزات را در کنفرانس ها و در سخنرانی ها برای مشاغل و دانشگاه ها به کار گیرند.

تکنسین های لوازم صوتی و تصویری همچنین ممکن است سیستم های روشنایی سفارشی را تنظیم و کار کنند. آنها غالباً به طور مستقیم با مشتریان کار می کنند و باید راه حل مشکلات را به روشی ساده و واضح ارائه دهند.

آموزش و مهارت های لازم 

تکنسین های تجهیزات صوتی و تصویری و همچنین تکنسین های مهندسی صدا به طور معمول به یک گواهینامه کاراموزی احتیاج دارند، در حالی که تکنسین های پخش به طور معمول به مدرک دانشگاهی نیاز دارند. با این وجود، در برخی موارد، کارگران در هر یک از این مشاغل ممکن است فقط برای داشتن مدرک تحصیلی در مقطع ورود به سطح مدرک دبیرستان احتیاج داشته باشند.

از آنجا که فناوری به طور مداوم در حال پیشرفت است، تکنسین ها غالباً در دوره های آموزش مداوم ثبت نام می کنند و برای مهارت در تجهیزات و سخت افزارهای جدید، آموزش های ضمن کار را دریافت می کنند. آموزش ضمن کار شامل تنظیم کابل ها یا سیستم های اتوماسیون، آزمایش تجهیزات برقی، یادگیری کدها و استانداردهای صنعت و پیروی از رویه های ایمنی است. .

پیشرفت کاری

اگر چه بسیاری از تکنسین های لوازم صوتی و تصویری ابتدا در بازارهای کوچک یا در ایستگاه های کوچک در بازارهای بزرگ فعالیت می کنند، اما پس از کسب تجربه و مهارت های لازم، اغلب آنها در محیطی چون رادیویی و تلویزیونی بزرگتر و با هزینه بهتر شغل پیدا می کنند.. تعداد کمی از ایستگاه های بزرگ شخصی را بدون تجربه قبلی استخدام می کنند و از مهارت های تخصصی تری برخوردار هستند.

و همچنین بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی