خبر

شستا بورس کالا و انرژی را رونق داد

شستا بورس کالا و انرژی را رونق داد

194456 954 - شستا بورس کالا و انرژی را رونق داد

آبرند به نقل از اقتصاد۲۴: محمد رضوانی‌فر، گفت: تفاوت معنادار ایجاد شده در عملکرد گروه نسبت به کل معاملات انجام شده در بورس کالا نشان دهنده عزم گروه شستا بر بورس‌محور کردن عرضه محصولات تولیدی در شرکت‌های زیر مجموعه است.

مدیرعامل شستا افزود: همچنین حجم معاملات گروه شستا در بورس انرژی در دوره دو ماهه نخست سال ۱۴۰۰ با رشدی بیش از ۳۷۰ درصدی در حجم و رشدی بالغ بر ۷۹۰ درصد در ارزش معاملات همراه بوده است.

به گفته وی، در راستای ارتقای شفافیت در حوزه بازرگانی و فروش محصولات، افزایش حجم عرضه محصولات پذیرش شده و هم چنین پذیرش سایر محصولات در دستور کار قرار دارد.


بیشتر بخوانید:  افت ۱۴ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز


رضوانی‌فر افزود: در حالی ارزش معاملات شرکت‌های گروه شستا در بورس کالا در ۵۴ روز اول سال ۹۹ بیش از ۳۱۲۹ میلیارد ریال بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به بیش از ۱۸۷۳۱ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات هم از ۹۶ هزار تن به ۲۲۹ هزار تن افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: نکنه مهم اینکه در سال ۱۳۹۹ تنها ۳ درصد از ارزش محصولات معامله شده گروه، در بورس کالا مربوط به بازار فرعی بود که سهم عرضه محصولات در این بازار در سال ۱۴۰۰، با رشد بیش از ۱۶۰۰ درصدی به هشت درصد رسیده است. محصولات شرکت‌های عمدتا کوچک گروه در بازار فرعی عرضه می‌شوند.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا