خبر

شاخص کل بورس در مسیر کف‌های پایین‌تر

شاخص کل بورس در مسیر کف‌های پایین‌تر

390787 165 - شاخص کل بورس در مسیر کف‌های پایین‌تر

اقتصاد۲۴– بورس امروز هم به همان پاشنه همیشگی خود چرخید؛ شاخص کل با افت همراه بود و اکثریت نماد‌ها در رنج منفی معامله می‌شدند، ارزش معاملات خرد چنگی به دل نمی‌زد و حقیقی‌ها هم همچنان پول‌های خود را از بازار خارج می‌کردند، همینقدر تکراری و همینقدر خسته کننده.

فاکتور‌های تاثیرگذار بر روی بازار سهام هم تقریبا همان همیشگی‌ها هستند یعنی برجام بی فرجام و فضای آشفته سیاسی، قیمت‌های جهانی و افزایش نسبی قیمت دلار. البته گرچه بسیاری از تحلیل گران از تکنیکالیست گرفته تا بنیادی کار‌ها معتقدند کلیت بازار ارزنده است و اعداد فعلی شاخص را سطوح بازگشتی شاخص کل معرفی می‌کنند؛ ولی حداقل فعلا خبری نیست و احتمالا با وضع فعلی ارزش معاملات خرد خیلی نمی‌توان به بازگشت شاخص امیدوار بود و تا تکلیف بازار با فضای مبهم موجود مشخص نشود هر صعودی را میتوان نوسانی جزئی و مقطعی در نظر گرفت و نه تغییر جهت شاخص.

در پایان امروز شاخص کل بورس با ۸ هزار و ۸۵۵ واحد کاهش نهایتا در ارتفاع یک میلیون و ۳۲۲ هزار واحدی قرار گرفت.


بیشتر بخوانید: پیش بینی بورس امروز یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱


«وپاسار»، «میکو»، «فارس» و «کچاد» بیشترین تاثیر برروی شاخص را دشاتند.

شاخص هم وزن هم با ۴هزار واحد کاهش امروز را به پایان رساند.

ارزش معاملات خرد هم به بیش از دو هزار و ۱۳۰میلیارد تومان رسید و از این مقدار ۲۱درصد آن متعلق به خروج پول حقیقی‌ها از بازار است.

«خمهرح» با ۷، «غویتا» با۶ و «گدنا» با ۳ میلیارد تومان بیشترین ورود و «بپاس» با ۷۰، «خودرو» با۱۴، «شپنا» ۱۳ میلیارد تومان بیشترین خروج پول حقیقی را به ثبت رساندند.

در میان صنایع نیز گروه بیمه و صندوق بازنشستگی با ۹۰ میلیارد تومان رکورددار خروج پول حقیقی بودند.

منبع: اقتصاد آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا