عمومی

شاخص قیمت Adobe Digital قیمت های آنلاین را نشان می دهد 36 ماه کم

شاخص قیمت Adobe Digital قیمت های آنلاین را نشان می دهد
۳۶ ماه کم

Adobe با اشاره به کاهش قابل توجه قیمت‌های آنلاین، آخرین داده‌های تورم را از شاخص قیمت دیجیتال Adobe (DPI) اعلام کرد. این کاهش تورم برای صاحبان مشاغل کوچک، به ویژه کسانی که درگیر تهیه لوازم الکترونیکی، رایانه و لوازم خانگی هستند، تسکین دهنده است.

طبق DPI که توسط Adobe Analytics ارائه شده است، قیمت‌های آنلاین نسبت به سال گذشته ۲٫۶ درصد کاهش یافته است. (سالانه) در ژوئن ۲۰۲۳، قابل توجه ترین کاهش از ماه مه ۲۰۲۰، زمانی که قیمت ها ۱٫۵٪ سالانه کاهش یافت. این دهمین ماه متوالی کاهش قیمت در سال بود، به طوری که ۱۱ مورد از ۱۸ دسته ردیابی شده توسط Adobe شاهد کاهش قیمت ها بر اساس سالانه بودند. در مقایسه ماه به ماه (MoM)، قیمت‌های آنلاین در ژوئن ۱٫۳ درصد کاهش یافت.

کاهش شدید در دسته‌های خاص در درجه اول باعث این افت قیمت‌ها شده است. الکترونیک شاهد کاهش ۱۲٫۹ درصدی سالانه و ۲٫۳ درصدی نسبت به سال قبل بود، رایانه ها با ۱۶٫۹ درصد کاهش در سال و ۲٫۵ درصد در سال، و لوازم خانگی ۸٫۳ درصد سالانه و ۱٫۳ درصد در سال گذشته کاهش یافتند. این فرصت مناسبی را برای کسب و کارهای کوچک فراهم می کند تا در این بخش ها سرمایه گذاری کنند، زیرا قیمت های پایین تر می تواند منجر به صرفه جویی در هزینه ها و گسترش بالقوه کسب و کار شود.

DPI همچنین به کاهش سرعت افزایش قیمت برای دسته های اصلی مانند مواد غذایی و مواد غذایی اشاره کرد. محصولات حیوان خانگی به عنوان مثال، افزایش ۷٫۶ درصدی قیمت مواد غذایی در ژوئن ۲۰۲۳ نسبت به افزایش ۸٫۲ درصدی در ماه مه ۲۰۲۳ کاهش یافته است، که نشان دهنده آرامشی برای مصرف کنندگان است زیرا قیمت بالای اقلام غذایی شروع به کاهش می کند. این روند در دسته محصولات حیوان خانگی نیز مشاهده شد، جایی که افزایش قیمت آنلاین به ۸٫۱ درصد سالانه در ژوئن ۲۰۲۳ کاهش یافت که نسبت به افزایش ۱۰٫۲ درصدی در ماه می در سال ۲۰۲۳ کاهش یافت.

DPI Adobe دیدگاه گسترده‌ای را در مورد قیمت‌های آنلاین ارائه می‌کند، که مکمل شاخص قیمت مصرف‌کننده دفتر آمار کار است که قیمت‌های آفلاین را نشان می‌دهد. DPI 1 تریلیون بازدید از سایت‌های خرده‌فروشی و بیش از ۱۰۰ میلیون SKU را در ۱۸ دسته محصول تجزیه و تحلیل کرد.

در ماه ژوئن، بیشترین کاهش قیمت در دسته گل‌ها و هدایای مرتبط مشاهده شد که ۲۹٫۷ درصد نسبت به سال قبل و ۶٫۱ کاهش یافت. % مامان. در مقابل، هفت دسته افزایش قیمت در سال را تجربه کردند، از جمله مراقبت شخصی، محصولات حیوانات خانگی، مواد غذایی، داروهای بدون نسخه، ابزارها/بهسازی منزل، تجهیزات/لوازم پزشکی، و پوشاک.

برای کسب و کارهای کوچک، به ویژه آن دسته از مشاغل. کار آنلاین، این داده ها می تواند محوری باشد. روند قیمت می تواند به طور قابل توجهی بر تصمیمات خرید شرکت و در نتیجه سودآوری آن تأثیر بگذارد. کسب‌وکارها می‌توانند از این بینش‌ها برای مذاکره با تأمین‌کنندگان، بهینه‌سازی موجودی، و پیش‌بینی روندهای آینده استفاده کنند، که می‌تواند در پیمایش یک بازار همیشه در حال تحول حیاتی باشد.

روند کاهشی قیمت‌های آنلاین، طبق DPI Adobe ، به کسب و کارهای کوچک یک مهلت غیرمنتظره ارائه می دهد و به آنها کمک می کند تا تصمیمات مقرون به صرفه تری بگیرند. همانطور که کسب‌وکارهای کوچک همچنان به چالش‌های ناشی از یک اقتصاد در نوسان پیمایش می‌کنند، چنین بینش‌های مبتنی بر داده‌ها می‌توانند برنامه‌ریزی استراتژیک و عملیات موفق را راهنمایی کنند.

برای جدیدترین موارد، ما را در اخبار Google دنبال کنید.

تصویر: Adobe


منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی