خبر

شاخص بورس ۸ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس ۸ هزار واحد افت کرد

566200 203 - شاخص بورس ۸ هزار واحد افت کرد

 

به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات آخرین روز از هفته چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ با افت ۵۹۵۵ واحدی، به یک میلیون و ۱۵۴ هزار و ۷۰۹ واحد رسید.

همچنین شاخص کل هم وزن نیز ۱۴۲۸ واحد افت کرد و به ۳۸۲ هزار و ۴۶۷ واحد رسید.

نماد‌های فملی، فولاد، شستا، شتران، وبملت، وغدیر بیشترین اثر منفی و نماد فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و سایپا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۲۸۲ واحد، کل (هم‌وزن) ۳۲۰۲ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۰۶۳ واحد، آزاد شناور ۱۲۱۵۲ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۷۰۷۹ و ۱۵۷۱۲ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۴۵ میلیون ورقه به‌ارزش ۸ هزار و ۸۳۱ میلیارد تومان در ۲۳۰ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۷۵ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۴۸۴ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بیمه تجارت نو و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، زغال سنگ پرورده طبس و نفت ایرانول بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

 

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا