خبر

شاخص بورس پس از 12 روز معاملاتی منفی، مثبت شد

شاخص بورس پس از ۱۲ روز معاملاتی منفی، مثبت شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۹۴۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۱۵۹میلیارد تومان در بیش از ۵۷۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۸هزار و ۴۶۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۴هزار و ۶۲۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صدر تامین، تولید فولاد سپید فراب کویر و سرمایه‌گذاری ‌صندوق بازنشستگی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۴۸۰۵واحد، کل (هم‌وزن) ۵۱۰واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۳۲واحد، آزاد شناور ۱۹۶۷۰واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۵۳۵۱ و ۳۰۹۸۰واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۰۹میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۲۱۹میلیارد تومان در ۱۵۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۴۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۹۴۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های صنایع ماشین‌های اداری ایران، رغال سنگ پرورده طبس و پتروشیمی مارون بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا