خبر

شاخص بورس در هفته سوم معاملاتی 1400 هم کاهشی بود

شاخص بورس در هفته سوم معاملاتی ۱۴۰۰ هم کاهشی بود

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان هفته‌ سوم معاملاتی امسال طی ۵روز معاملاتی تعداد ۱۶میلیارد و ۸۴۳میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۱۵۷هزار و ۶۴۷میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و ۶۸۹هزار و ۹۰۴دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۵٫۳۱ درصد رشد، ۱۳٫۶۶ درصد افت و ۴٫۳۸ درصد رشد را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۲۲۱۰میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۴۵هزار و ۵۹۲میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۲٫۴۵ درصد افت و ۱۰٫۱۸ درصد افزایش همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۷فروردین ماه با ۶هزار و ۲واحد کاهش، معادل ۰٫۵۲ درصد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۲۴۳هزار و ۳۵۹واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با ۲۶۵۶واحد کاهش، معادل ۰٫۶۱درصد افت کرد و رقم ۴۳۴هزار و ۴۵۸واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۶هزار و ۹۸۵واحد افت به رقم ۹۰۸هزار و ۹۹۲واحد و شاخص بازار دوم با ۵هزار و ۶۷۶واحد کاهش به عدد ۲ میلیون و ۵۱۷هزار و ۵۷۵واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۰٫۷۶ درصد افت شاخص بازار دوم با ۰٫۲۲ درصد کاهش همراه شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا