خبر

سُرخی 12 روزه بازار سرمایه/ شاخص بورس باز هم منفی شد

سُرخی ۱۲ روزه بازار سرمایه/ شاخص بورس باز هم منفی شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۳ میلیارد و ۱۶۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۹۸میلیارد تومان در بیش از ۳۱۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴هزار و ۸۵۷واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۲۶هزار و ۱۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پتروشیمی نوری و فولاد مبارکه اصفهان با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۲۶۴واحد، کل (هم‌وزن) ۶۷۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۳۸واحد، آزاد شناور ۶۳۳۷واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۴۶۰۱ و ۶۲۰۵ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۸۲میلیون ورقه به‌ارزش ۴۰میلیارد و ۶۱۹۵۹۹میلیون تومان در ۷۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۴واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۷۹۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و مدیریت انرژی امید تابان هور شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا