خبر

سود سهام در سال ۱۴۰۰ مشمول مالیات می‌شود؟

سود سهام در سال ۱۴۰۰ مشمول مالیات می‌شود؟

552163 676 - سود سهام در سال ۱۴۰۰ مشمول مالیات می‌شود؟
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، بعد از تصویب قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی و خودرو‌های لوکس، حالا خبر‌هایی از اخذ مالیات از سود سهام و البته سود سپرده بانکی شنیده می‌شود. خبری که در این اوضاع بد بازار بورس سهامداران را بیشتر از همیشه نگران می‌کند.

شاخص کل بورس هر روز با ریزش شدید روبرو می‌شود و تصویب احتمالی اخذ مالیات از سود سهام می‌تواند تیر خلاصی بر سرمایه سهامداران باشد. اما جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، معتقد است در بودجه ۱۴۰۰ هیچ بندی درباره وضع مالیات بر سود سهام وجود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین درباره اخذ مالیات از سود سپرده بانکی هم می‌گوید: مباحثی درباره وضع مالیات بر سرمایه و سود سپرده‌های بانکی مطرح است، اما درباره سود سهام هیچ بند و طرحی در بودجه وجود ندارد. بلکه این طرح شامل مالیات بر املاک با انواع کاربری، وسایل نقلیه موتوری زمینی، مسکوک طلا، شمش طلا و طلای آب شده، زیور آلات از جنس طلا و پلاتین و جواهرات و همچنین انواع ارز خارجی است.

البته طبق گفته عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی هنوز هیچ طرحی برای گرفتن مالیات از سود سپرده‌های بانکی مطرح نشده است.

جعفر قادری در این باره می‌گوید: مالیات بر سود سپرده‌های بانکی را نیز می‌توان در قالب طرح‌هایی ارائه داد. درباره اینکه این سود تا محدوده‌ای شامل معافیت از مالیات شوند و به مازاد آن مالیات تعلق بگیرد که آن هم جای بررسی بیشتر دارد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا