ارزهای دیجیتال

سقوط بازارهای مالی و بیت کوین پس از اظهار نظر وزیر خزانه داری آمریکا

سقوط بازارهای مالی و بیت کوین پس از اظهار نظر وزیر خزانه
داری آمریکا

ژانت یلن درباره افزایش بالقوه نرخ سود بانکی در آمریکا صحبت کرده و در بازار های جهانی اعم از بیت کوین ترس زیادی ایجاد کرده است. در نتیجه، روز گذشته با کندل‌های قرمز رنگ در تمام بازار ها به پایان رسید.

ژانت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا طی ویدئو کنفرانس با The Atlantic بیان کرد که کابینه جو بایدن ممکن است به دنبال افزایش نرخ سود بانکی به عنوان راهی برای نجات اقتصاد پس از شرایط نامساعد ناشی از مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا باشد.

ایده‌ای نه چندان خوب

ژانت یلن در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای تقویت اقتصاد پس از بحران روی میز است، بیان کرد که دولت آمریکا تخصیص مجدد بعضی از سرمایه‌گذاری‌ها و تغییر بعضی از سیاست‌ها را در نظر دارد. وی افزود که نرخ سود بانکی ممکن است به زودی افزایش یابد. هرچند وی گفت که تغییرات اندکی ایجاد خواهد شد.

ژانت یلن در این خصوص گفت:

شاید نرخ سود بانکی باید مقداری افزایش یابد تا اطمینان حاصل شود که اقتصاد ما با تورم زیاد مواجه نشود. هرچند افزایش نرخ سود نسبت به کل اقتصاد، بسیار کم خواهد بود. اما این اقدام لازم است تا اقتصاد ما هم‌چنان رقابتی و تولیدکننده باقی بماند.

معمولا هنگامی که نرخ سود افزایش می‌یابد، سرمایه‌گذاری در محصولات با درآمد ثابت، جذاب‌تر می‌شوند. به علاوه، این محصولات به دلیل نوسان کمتر، سرمایه بیشتری از جانب افرادی جذب می‌کنند که سرمایه خود را از دارایی‌های دیگر نظیر طلا و ارزهای دیجیتال خارج می‌کنند.

ریزش بیت کوین و سایر بازار ها پس از صبحت‌های یلن

پس از صحبت‌های یلن، ارزش بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین طی دو ساعت از ۲.۳ تریلیون به ۲.۱ تریلیون دلار کاهش یافت. این بازار پس از بازیابی اندک، اکنون به ۲.۲ تریلیون دلار رسیده است.

بازار ارز دیجیتال جهانی - سقوط بازارهای مالی و بیت کوین پس از اظهار نظر وزیر خزانه
داری آمریکا
ارزش بازار ارز دیجیتال جهانی

بیت کوین به کانال ۵۴,۰۰۰ دلار برگشته است و طی ۶ ساعت، ۳۵۰۰ دلار کاهش قیمت داشت. قیمت بیت کوین بار دیگر به کمتر از میانگین متحرک تصاعدی ۵۰ روزه رسیده و رشد قیمت ۵ روز اخیر را بی‌اثر کرده است.

بیت کوین - سقوط بازارهای مالی و بیت کوین پس از اظهار نظر وزیر خزانه
داری آمریکا
قیمت بیت کوین

سایر ارزهای دیجیتال نیز با کاهش قیمت مواجه شده‌اند. اتر ۳.۶ درصد، BNB تقریبا ۵.۳ درصد، XRP تا ۳.۷ درصد کاهش قیمت داشته‌اند. دوج کوین تنها آلتکوین بزرگی بود که برخلاف جریان شنا کرده و ۵۴.۱ درصد افزایش قیمت داشته است.

سایر بازار ها نیز شرایط مساعدی نداشتند

بورس S&P 500 سریعا ۱.۳ درصد ریزش داشت اما توانست اندکی بازیابی شود و روز گذشته را با کندل قرمز ۰.۶۷ درصد پایان دهد. این اولین بار از تاریخ ۲۵ مارس تاکنون است که شاخص S&P 500 کمتر از EMA50 بسته می‌شود. امروز، روز مهمی در تعیین روند این شاخص خواهد بود.

بورس SP500 - سقوط بازارهای مالی و بیت کوین پس از اظهار نظر وزیر خزانه
داری آمریکا
تکامل بورس SP500

داو جونز نیز ۱.۳۱ درصد ریزش داشت اما توانست بازیابی شود و روز گذشته را با ۰.۰۶ درصد افزایش پایان دهد. این موضوع نشان می‌دهد که ریزش بازار ها به خصوص بازار بیت کوین، تنها واکنش بیش از حد بوده است.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا