خبر

سرمایه‌گذاری دولت روسیه در طلا برای حذف دلار از دارایی‌های خود

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دارایی روسیه به صندوق ثروت ملی(NWF)  اجازه داده است تا با سرمایه گذاری بخشی از وجوه خود در فلزات گرانبها، از جمله طلا، دارایی های خود را متنوع کند.

این وزارتخانه اعلام کرد که سهم طلا از ذخایر ارزی روسیه به عنوان یکی از مهمترین عوامل محافظ در برابر نوسانات بازار به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

در بیانیه وزارت دارایی روسیه که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد، آمده است که این اقدام با هدف تنوع بخشی به دارایی های صندوق ثروت ملی، اطمینان از امنیت سرمایه گذاری ها، و همچنین افزایش سودآوری صورت گرفته است.

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی این کشور پیش از این از طرح تغییر دارایی های صندوق ثروت ملی(NWF) به یک شکل سودآورتر حمایت کرده بود و تأکید کرد که فلزات گرانبها برای سرمایه گذاری بسیار پایدارتر از دارایی های بازار مالی در بلند مدت هستند.

در ماه فوریه، وزارت دارایی روسیه سهم دلار آمریکا و یورو از دارایی های ارزی صندوق ثروت ملی خود را از ۴۵ به ۳۵ درصد کاهش داد و در عوض، به ین ژاپن روی آورد و همچنین سهم دارایی های موجود به یوان چین را ۱۵ درصد افزایش داد. سرمایه گذاران دولتی سهم ۱۰ درصدی پوند انگلیس را حفظ کردند.

صندوق ثروت ملی (NWF) که بخشی از دارایی های بودجه فدرال روسیه است، برای حمایت از سیستم بازنشستگی ملی ایجاد شد. از بودجه آن می توان برای جبران کسری بودجه در مواقع بحرانی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا