خبر

سرمایه‌گذاری جمعی، یکی از نوآورانه‌ترین روش‌های تامین‌مالی

سرمایه‌گذاری جمعی، یکی از نوآورانه‌ترین روش‌های
تامین‌مالی

نجم‌الدین مدنیان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم با بیان این که افراد چه سرمایه‌گذار باشند و چه یک کارآفرین، با استفاده از سکوی تامین‌مالی جمعی هم‌آفرین می‌توانند فرصتی را برای رشد و پیشرفت اهداف اقتصادی خود فراهم کنند، گفت: وقتی نوبت به اجرای طرح‌های جدید در شرکت‌ها می‌رسد، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که با آن روبرو خواهند شد، تامین‌مالی آن است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در واقع، بیشتر کارآفرینان می‌گویند که جمع‌آوری پول، سخت‌ترین کاری است که باید انجام دهند؛ اما خوشبختانه، این روزها برای جمع‌آوری سرمایه انتخاب‌های بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد.

وی با بیان این که یکی از جدیدترین و نوآورانه‌ترین روش‌های تامین‌مالی طرح‌ها، سرمایه‌گذاری جمعی است، اضافه کرد: سرمایه‌گذاری جمعی به گروه‌های بزرگی از سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا سرمایه خود را با هم در کسب‌وکارهایی که به نظر آنها ارزشمند و سودآور است، سرمایه‌گذاری کنند.

مدیر تامین مالی شرکت مشاور سرمایه گذاری فاینتک ادامه داد: در چند سال اخیر میلیاردها دلار از طریق سکوهای تامین‌مالی جمعی برای اجرای طرح‌های شرکت‌ها، تامین‌سرمایه انجام شده است.

وی با تاکید بر این که مطابق با دستورالعمل مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار، تامین مالی جمعی بر مبنای مدل مشارکت بوده و تامین مالی‌کننده در سود و زیان طرح شریک است، گفت: شرکت‌های تامین‌مالی جمعی این فرصت را در اختیار کارآفرینان کشور قرارداده تا به آنها در تامین‌مالی طرح‌های خود کمک کند. علاوه بر این، اگر یک سرمایه‌گذار هستید، این شرکت‌ها مکان خوبی برای یافتن فرصت‌های کم نظیر سرمایه‌گذاری است.

این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: وقتی بیشتر افراد به سرمایه‌گذاری فکر می‌کنند، اولین چیزی که به ذهن آنها خطور می‌کند، این واقعیت است که آنان به سود مناسبی نیاز دارند که می‌خواهند، سال‌ها از منافع آن استفاده کنند.

وی گفت: تحقق این آرزو با این واقعیت که سرمایه‌گذاران ممکن است در سرمایه‌گذاری تجربه نداشته باشند و سرمایه خود را از دست دهند، مردم را دلسرد می‌کند، اما با استفاده از ظرفیت شرکت‌های تامین‌مالی جمعی همه می‌توانند به شبکه بزرگ سرمایه‌گذاران آنلاین بپیوندد و فرصت فوق‌العاده‌ای برای کسب درآمد برای خود مهیا کند.

مدنیان اظهار داشت: این کار با ارائه یک سکوهای آنلاین، شفاف، انعطاف‌پذیر و کارآمد در شرکت‌های تامین‌مالی جمعی انجام می‌شود که شرکت‌های آینده‌دار را به شبکه و جامعه سرمایه‌گذاران متصل کند.

شایان ذکر است در بهمن ماه سال گذشته در حالی از بازار تامین مالی جمعی و شاخص جدید مربوط به اوراق با درامد ثابت (سیندکس) با حضور معاون علمی ‌و فناوری، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و جمعی از فعالان بازار سرمایه رونمایی شد، که به باور کارشناسان تامین مالی جمعی به مردمی‌سازی اقتصاد نیز کمک می‌کند، چرا که افراد مختلف با منابع اندک می‌توانند در کسب‌وکارها سرمایه‌گذاری کنند. از این رو  باید از ابزارهای مختلف برای تامین مالی شرکت‌های کوچک و متوسط در بازار سرمایه بهره ببریم، آن هم به این دلیل که بسیاری از شرکت‌ها امکان عرضه‌اولیه سهام را ندارند اما می‌توانند از ابزارهایی همچون تامین مالی جمعی کمک بگیرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا