خبر

ساخت 4.5 میلیون مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا پایان 99

ساخت ۴٫۵ میلیون مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا پایان
۹۹

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم علیرضا تابش  نشست خبری اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چ برای گروه‌های هدف در حوزه ها و محورهای فعالیت های مختلفی از جمله طرح مسکن محرومین، طرح مسکن مهر، طرح ملی مسکن، خیرین مسکن ساز و دفتر مشارکت های مردمی حساب ۱۰۰ امام تولید و عرضه مسکن را انجام می دهد.

وی با بیان این که مسکن احداثی توسط شرکتهای تابعه و بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب‌دیده از حوادث نوسازی بافت در معرض خطر، طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی مسکن محرومان روستایی مسکن دو معلول شهری و روستایی از دیگر اقدامات بنیاد مسکن است، افزود: تعداد کل واحدهای مسکونی احداث شده در بخش های مختلف از ابتدای آغاز فعالیت های بنیاد مسکن تا پایان سال ۹۹ چهار میلیون و ۵۰۵۰ هزار ۶۶۷ واحد مسکونی است.

 وی با یادآوری این که در سال گذشته ۱۳۸ هزار و ۳۰۴ واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۸۲۵ میلیارد تومان ساخته شد، اضافه کرد: اکنون ۲۵۳ هزار و ۸۴۲ واحد مسکونی نیمه تمام و ساخت ۲۴۶ هزار ۹۷۷ واحد مسکونی جدید را با اعتباری بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۶۷۹ میلیون تومان در برنامه سال ۱۴۰۰ خود قرار داده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب بیان کرد: ساخت و ساز مسکن محرومین در شهرها، احداث مسکن در قالب طرح مسکن مهر، آمار ساخت و ساز در طرح ملی مسکن، احداث مسکن توسط انجمن خیرین مسکن ساز و فعالیت‌های شرکت های تابعه در ساخت انبوه مسکن از مهمترین فعالیت‌های بنیاد مسکن به شمار می‌رود .

تابش با بیان اینکه در حوزه مسکن محرومین از ابتدای فعالیت این طرح تا پایان سال ۹۹، ۱۴۴ هزار و ۵۱۹ واحد مسکونی ساخته شده اظهار کرد : در سال ۹۹ هم‌۳۶۱۹ واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر ۷۹۶ میلیارد تومان واحد مسکونی ساخته شده است.

 وی  یادآور شد : در سال ۱۴۰۰ هم ۱۴ هزار و ۵۹۲ واحد نیمه تمام که از سال گذشته به واحدهای امسال اضافه شد و ۷ هزار ۴۸۸ واحد مسکونی جدید هم با اعتباری بالغ بر ۴۴۹۲ میلیارد تومان آغاز شده است

رئیس بنیاد درباره آخرین وضعیت طرح ملی مسکن گفت: از ۷۸ هزار و ۵۳۱ واحد، با توجه به شرط واریز وجه اولیه متقاضیان و نیز تعداد زمین تامین شده برای متقاضیان واریز وجه کرده تاکنون ۲۹ هزار و ۷۹۶ متقاضی موثر شناسایی شده که در برنامه ساخت قرار گرفته اند.

به گفته وی، میزان اعتبارات مورد نیاز در این بخش هم حدود ۱۰ میلیارد و ۴۲۹ میلیون تومان است که با ۲ میلیارد و ۹۷۹ میلیون تومان از آن از محل تسهیلات بانکی و ۷ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان آن از محل آورده متقاضیان تامین شده و تا کنون ۱۱۹۲ میلیارد تومان از آورده متقاضیان تامین شده است.

او اظهار کرد: تا پایان سال ۹۹ ، ۶۲۵۴ واحد محل طرح ملی مسکن ۱۷۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا