خبر

رونق برپایی تورهای صنعتی در اردبیل

رونق برپایی تورهای صنعتی در اردبیل

هاشم علایی در گفت‌ و گو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: در سال‌ جاری بیش از ۶۰ درصد برنامه‌ های شهرک‌ های صنعتی در برگزاری تورهای صنعتی تحقق پیدا کرده و ما بازدید از واحدهای تولیدی و حضور در نمایشگاه را با همراهی تولیدکنندگان شاهد هستیم.

وی برگزاری تورهای صنعتی را از برنامه‌های حمایتی شرکت شهرک‌ های صنعتی استان اردبیل برشمرد و تصریح کرد: این کار با هدف ارتقای تکنولوژی و توانمندسازی صاحبان صنایع انجام می‌ شود.

برگزاری سه تور صنعتی در پنج ماه

مدیر عامل شهرک‌ های صنعتی استان اردبیل گفت: در قالب این برنامه حمایتی صنعتگران و تولیدکنندگان می‌ توانند در کنار بازدید از نمایشگاه‌ های داخلی و خارجی و واحدهای تولیدی موفق کشور، به تبادل اطلاعات، تجارب و هم‌ رسانی فناوری بپردازند.

علایی افزود: در پنج ماهه امسال سه تور صنعتی برای واحدهای تولیدی استان برگزار شده و در قالب این تورها ۶۲ واحد تولیدی از نمایشگاه‌ ها و واحدهای موفق کشور بازدید کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: استفاده از تجربیات واحدهای موفق و خلاق و همچنین مشورت و رایزنی می‌ تواند طرح و ایده نو ایجاد کرده و زمینه پیشرفت و موفقیت واحدها را به همراه داشته باشد.

علایی اضافه کرد: تورهای صنعتی ابزار بسیار مهم در تحقق اهداف و برنامه‌ های توسعه واحدهای صنعتی است که قطعا می‌ توانند از تجارب سایر استان‌ ها بهره بگیرند.

وی بیان کرد: با اجرای چنین برنامه‌ های حمایتی می‌ توان در پیشرفت اهداف شهرک‌ های صنعتی که حمایت از واحدهای تولیدی است، عملکرد مثبتی داشته و در ارتقای عملکرد آنها استفاده از تجربیات سایر تولیدکنندگان نیز بسیار مؤثر و راهگشا خواهد بود.

علایی از آغاز عملیات اجرایی سه طرح تولیدی در شهرک صنعتی کوثر خبر داد و اظهار کرد: با حمایت‌ های انجام شده آغاز عملیات کلنگ‌ زنی سه طرح تولیدی را در شهرک صنعتی کوثر شاهد بودیم که از سرمایه‌ گذاران برای حضور در این مناطق کمتر توسعه یافته قدردانی می‌ کنیم.

سرمایه گذاران در مناطق محروم حمایت می شوند

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: شهرک‌ های صنعتی با هدف حضور سرمایه‌ گذاران در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته حمایت‌ های متنوعی را از آنها انجام می‌ دهد.

علایی اعمال تخفیف تا ۵۰ درصد قیمت حق بهره‌ برداری زمین و واگذاری اراضی با اقساط طولانی مدت را از برنامه‌ های حمایتی شرکت شهرک‌ های صنعتی استان اردبیل از سرمایه‌ گذاران در شهرستان کوثر خبر داد.

مدیرعامل شهرک‌ های صنعتی استان اردبیل گفت: این سه طرح تولیدی در زمینی به مساحت یک هکتار و با سرمایه‌ گذاری ۸۰ میلیارد تومان اجرایی و عملیاتی خواهد شد تا فرصت اشتغال ۳۰ نفر با بهره‌ برداری از این واحدها فراهم آید.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی