خبر

روسیه پروازهای ترکیه را به علت موج جدید کرونا محدود کرد

روسیه پروازهای ترکیه را به علت موج جدید کرونا محدود
کرد

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، تاتیانا گولیکووا، معاون نخست وزیر روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که این کشور برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، محدودیت هایی را برای پروازهای منظم و چارتر از مبدأ و به مقصد ترکیه از ۱۵ آوریل تا ۱ ژوئن اعمال می کند.

وی گفت: ما تصمیمی اتخاذ کرده ایم که خدمات هوایی منظم و چارتر را از فرودگاههای بین المللی روسیه به فرودگاه های ترکیه و بالعکس از ۱۵ آوریل تا ۱ ژوئن محدود کنیم، به جز پروازهای ضروری برای مشارکت شرکت سهامی کانسرم تیتان-۲ در ساخت یک نیروگاه هسته ای و… به منظور بازگرداندن اتباع روسی که برای تعطیلات به ترکیه رفته اند.

وی افزود که دو پرواز از مسکو به استانبول و از استانبول به مسکو فقط در هر هفته به صورت متقابل مجاز است.

این در حالی است که روسیه خدمات هوایی مشترک با تانزانیا را از ۱۵ آوریل تا ۱ ژوئن به حالت تعلیق درآورد.

معاون نخست وزیر روسیه گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل داده های همه گیری، ما تصمیم گرفتیم خدمات هوایی با تانزانیا را از ۱۵ آوریل تا اول ژوئن به حالت تعلیق درآوریم.

به گفته گولیکووا، سرویس هوایی با تانزانیا و ترکیه هنگامی که وضعیت ویروس کرونا در این کشورها تثبیت شود، از سر گرفته خواهد شد.

وی گفت: می خواهم تأکید کنم که ما از نزدیک وضعیت را زیر نظر خواهیم گرفت. و اگر اوضاع در ترکیه و تانزانیا تثبیت شود ما اتباع خود را به طور کامل آگاه خواهیم کرد تا آنها بتوانند بسته های سفر به این کشورها را خریداری کنند.

طبق آخرین آمار، حدود ۱۳۶٫۱ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند و بیش از ۲٫۹ میلیون مرگ گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا