خبر

روز سبز بورس بعد از دو هفته ریزش؛ شستا صف خرید تشکیل داد

روز سبز بورس بعد از دو هفته ریزش؛ شستا صف خرید تشکیل
داد

553579 289 - روز سبز بورس بعد از دو هفته ریزش؛ شستا صف خرید تشکیل
داد
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، سهامداران بورس امروز هم با ناامیدی در انتظار سقوط شاخص و بازار یکدست قرمزپوش بودند، اما این بار تلاش بازارگردانان ۵ سهم مهم و شاخص ساز نتیجه بخش بود و بورس بعد از دو هفته سبزپوش شد.

نکته نه چندان خوشایند در بازار امروز این بود که با وجود جهش ۱۸ هزار واحدی شاخص کل، شاخص هم وزن که نشان دهنده وضعیت سهام شرکت‌های کوچک‌تر بورسی است، فقط ۱۰ صدم درصد رشد کرد و این امر غیرعادی بودن وضعیت بازار را به نمایش می‌گذارد.

البته نباید صرفا با عینک بدبینی به بورس نگاه کرد و برخی کارشناسان نیز تعدیل‌ها و ریزش‌های صورت گرفته در قیمت سهام‌ها کافی می‌دانند و قیمت کنونی بسیاری از سهام‌ها از دیدگاه آن‌ها واقعی و حتی فرصت ساز است.

فرارو گزارش کرده است که شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی که برای انتشار اوراق بدهی و حمایت از بازار پیش‌قدم شده، امروز شاهد تشکیل سنگین‌ترین صف خرید بوده است. ارزش صف خرید شستا در بازار به حدود ۶۷ میلیارد تومان می‌رسد. غگیلا که تا روز‌های قبل صدرنشین بود، امروز با صف خرید ۴۹ میلیاردی در رتبه دوم ایستاده است. صف خرید برکت هم با ارزش ۲۷ میلیارد تومانی در مقام سوم قرار گرفته است. شصدف، فخوز، کرازی، تاپیکو، فنورد، ونوین، آریا، کاوه، سدشت، هرمز و نوری از دیگر نماد‌های دارای صف خرید در بازار امروز بودند.

شایان ذکر است شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ با جهش ۱۸ هزار و ۴۵۸ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۱۶ واحد رسید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا