مدیریت

رهبران: وقت آن است که ارزیابی کنید که آیا هنوز بهترین هستید یا خیرمناسب برای نقش شما

رهبران: وقت آن است که ارزیابی کنید که آیا هنوز بهترین هستید یا خیر
مناسب برای نقش شما

سالها پیش در یک جلسه آموزشی خصوصی با جان سی. ماکسول، او داستانی را به اشتراک گذاشت که برای همیشه طرز فکر من را در مورد مدیریت یک تیم. داستان، درباره یک مدیر اجرایی سطح بالا، بر اهمیت آموزش هر کارمند برای به صورت شخصی و حرفه ای رشد کنید. مدیر اجرایی موافقت کرد، اما او مردد بود. او می ترسید که پس از سرمایه گذاری روی رشد تیمش، آنها را ترک کنند تا فرصت های بهتری را دنبال کنند. ماکسول به او نگاه کرد، لبخند زد و توضیح داد که همه رهبران باید به یکی از این دو سوال پاسخ دهند:

  • اگر کارمندانم را آموزش دهم و آنها بروند چه؟
  • اگر آنها را آموزش ندهم و بمانند چه؟ /li>

مکسول اهمیت نگاه کردن به جهان را از دریچه فراوانی در مقابل کمبود برجسته می کرد. همین امر زمانی صدق می کند که نقش خود را در یک سازمان ارزیابی کنیم. گاهی اوقات، این به معنای مواجهه با حقیقت دشوار است که ممکن است دیگر برای نقش خود مناسب نباشید.

کسب و کارها و سازمان ها همیشه در حال پیشرفت هستند. همانطور که آنها رشد می کنند و تغییر می کنند، نیاز آنها به نقاط قوت مختلف در بخش های مختلف مسیر رشدشان نیز افزایش می یابد.

رهبران قوی و کارمندان ارزشمند متوجه هستند که این نوع تغییر یکی از ثابت ها در تجارت. آنها متوجه می شوند که اگرچه نیازهای فعلی کسب و کار ممکن است متفاوت باشد، اما این بدان معنا نیست که مجموعه مهارت ها و نقاط قوت آنها دیگر مرتبط نیستند. در عوض، احتمالاً به این معنی است که آنها فرصتی برای تغییر در کسب و کار دارند و خود را در نقش جدیدی قرار می دهند.

چگونه تفکر خود را مجدداً تنظیم کنیم تا بتوانیم این تحقق را به شیوه ای مثبت و پرانرژی ببینیم؟ با یافتن وضوح در زمینه های زیر شروع می شود:

  1. نقاط قوت شما
  2. نقاط ضعف شما
  3. نیازهای فعلی کسب و کار

در کتاب خود، ، “شما فقط با به حداکثر رساندن نقاط قوت خود موفق خواهید شد، نه با رفع نقاط ضعف.” نقاط قوت شما، همراه با نقاط قوت تیم شما، حرکتی را ایجاد می کند که به نوآوری و موفقیت کمک می کند.

داشتن درک روشن به ما این امکان را می‌دهد که وضعیت فعلی خود را به‌طور عینی ارزیابی کنیم و ارزیابی کنیم که چه مقدار از زمان روزانه‌مان در هر زمینه صرف می‌شود.

پس از فهرست‌بندی، یافته‌های خود را به همراه توصیه‌ای در مورد اینکه چه کسی از قبل بخشی از سازمان شما است، به سرپرست خود ارائه دهید. نه تنها تمایل خود را برای خود انعکاس صادقانه نشان می دهید، بلکه می دانید که رشد داخل و خارج از نقش ها بخش اجتناب ناپذیری از کسب و کار است – یکی که باید از آن تجلیل شود.

یک رهبر با فکر فراوان همیشه در حال ایجاد جایگاه استعدادهای خود است و هم در داخل و هم از بیرون به دنبال رهبران در حال رشدی است که مجموعه مهارت‌ها، نقاط قوت و انگیزه‌ای دارند که آنها را در مسیری قرار می‌دهد تا در نهایت جایگزین رهبر فعلی شوند. با انجام این کار، آنها نشان می‌دهند که واقعاً چقدر برای سازمان ارزشمند هستند .

این مقاله در اصل در شماره مه/ژوئن ۲۰۲۲ مجله SUCCESS منتشر شد. عکس @yee_yanne/Twenty20

Ben Fairfield AUTHOR 100x100 - رهبران: وقت آن است که ارزیابی کنید که آیا هنوز بهترین هستید یا خیرمناسب برای نقش شما

بن فیرفیلد مدیر عامل SUCCESS Coaching و یک مربی معتبر SUCCESS است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا