عمومی

رهبران هنوز هم می توانند به کارمندان فرمان دهند، اما فقط اگر بخواهند فالوور کمتر

رهبران هنوز هم می توانند به کارمندان فرمان دهند، اما فقط اگر بخواهند
فالوور کمتر

اخیراً، الون ماسک سرفصل هایی شد که به خودی خود قابل توجه نیست. ماسک اغلب تیتر خبرها می شود، معمولاً با کمی هیجان، و بیشتر به گونه ای که اوج می گیرد و سپس به سرعت محو می شود. با این حال، دستورات ایمیلی اخیر او به کارکنان تسلا که در اوایل تابستان به عموم مردم درز کرد، شایسته توجه بیشتر است – نه به دلایلی که ممکن است انتظار داشته باشید.

سرفصل و داستان‌های احتمالی

عنوان اصلی آن لحظه به این صورت بود: ماسک به کارمندان خود ایمیل زد و اعلام کرد که از این پس، کارگران از راه دور که شماره آنها در طول همه‌گیری کووید به طرز چشمگیری افزایش یافت، دیگر نمی‌توانستند به صورت مجازی کار کنند – یا به عبارت دقیق‌تر، باید حداقل ۴۰ ساعت در هفته را در دفتر مرکزی فیزیکی می‌گذرانند “یا” به قول او به صراحت، “رفتن تسلا.” اولین ایمیل باعث ایجاد طوفان کوتاهی در داخل شد. در پاسخ، ماسک دو برابر شد. او در یک ایمیل بعدی نوشت: «اگر حاضر نشوی، فرض می‌کنیم که استعفا داده‌ای».

شواهد هر دو است ثابت و قابل توجه است که کار از راه دور، حداقل در شکل ترکیبی، اینجا باقی مانده است. اعلام مرده، نقطه پایان، کمتر جسورانه و بیشتر ناآگاه به نظر می رسد. گزینه سوم این است: به جای آن تصمیم بگیرید که از داستان های پیش فرض عقب نشینی کنید و درس وسیع تری از مشارکت کارکنان و نحوه ایجاد یک تیم و فرهنگ سازنده بیاموزید.

Two Different. استراتژی‌ها: حصار و حصار آبی

آنچه ایمیل‌های ماسک نشان می‌دهند همان چیزی است که من آن را استراتژی حصار می‌نامم. این اصطلاح از دو رویکرد بسیار متفاوت ناشی می شود که دامداران در استرالیا برای مدیریت گله گاو خود از بین آنها انتخاب می کنند. همانطور که از نام آن پیداست، استراتژی حصار ساختن یک حصار بزرگ در اطراف مزرعه (یا ایستگاهی که در زیر نامیده می شود) است تا گاوها، دارایی اصلی هر کسب و کار دامداری، را در خود نگه دارد، همانطور که مردم دارایی اصلی اکثر مشاغل دیگر هستند. کسب و کارها.

در این استراتژی مصنوعی، مشکلات فراوان است. ایستگاه های گاو استرالیا بسیار زیاد است. زمین خشک یا خشک است و آب و هوا فرار و غیرقابل پیش بینی است. برای داشتن منطقه چرای کافی، باید در قلمرو بسیار زیادی حصار بکشید. این گران است، نه تنها در هزینه های راه اندازی، بلکه در تعمیر و نگهداری نیز. نرده ها فرو می ریزند، رانده می شوند و فرسوده می شوند. نگهداری از آنها شبیه به داستان قدیمی در مورد نقاشی پل گلدن گیت است: به محض اینکه کار را تمام کردید، باید از نو شروع می کردید. ترجمه: حصار کار و هزینه بی پایان زیادی است. و حتی در داخل حصار، باز هم باید گاوهای داخل را جمع کنید. به همین دلیل است که بسیاری از دامداران به جای آن از استراتژی حفره آب استفاده می کنند.

رویکرد چاله آب ساده است: اگر به جای تکیه اکید بر مرزها، شما چیزی را پیشنهاد می کنید یا ایجاد می کنید که کسانی که سعی در مدیریت آنها دارید بیشتر می خواهند، آن گاوها یا مردم، در مقابل شما شروع به کار با شما می کنند. در مزرعه داری استرالیا، آب پادشاه است. برخی از دامداران متوجه شده اند که اگر یک چاله آبیاری قابل اعتماد بسازید، گاوها در واقع خود را نگه می دارند و نیازی به حصار نیست. آیا هنوز چالش هایی وجود دارد؟ البته. آیا برخی از دامداران ترکیبی از هر کدام را انجام می دهند؟ انجام می دهند. اما در کل، استراتژی چاله آبی مؤثرتر است و همکاری بیشتری نسبت به حصار ایجاد می‌کند.

درس وسیع‌تر آینده کار … و رهبری

این واقعاً چیزی است که باید در این داستان خاص ماسک به آن توجه داشت و به نظر می‌رسد که ماسک از واقعیت محیطی چشم پوشی می‌کند. استعفا/تغییر/تغییر سفارش کمرنگ نمی‌شود. هر ماه، کارمندان از نظر مادی نه تنها شغل خود را ترک می کنند (خود شایسته توجه است)، بلکه گزارش می دهند که این کار را در نتیجه کنترل آگاهانه کار، آینده، تعادل زندگی و پتانسیل خود انجام می دهند. برای تاثیر مطمئنا، اکثر ما به شغل نیاز داریم. اما فرض اینکه کارفرمایان و رهبران تنها رای را در همکاری بین کارفرما و کارمند حفظ کنند، به سادگی با واقعیت ها مطابقت ندارد.

عقایدی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی