خبر

رشد ۸ هزار واحدی شاخص کل

رشد ۸ هزار واحدی شاخص کل

564954 105 - رشد ۸ هزار واحدی شاخص کل
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، شاخص کل بورس صعود بیش از ۸ هزار واحدی و شاخص هم‌وزن افزایش بیش از ۶۸۰ واحدی را ثبت کرده است.

فولاد، فارس، شپنا مثبت‌سازان اصلی شاخص بورس بوده‌اند.

در فرابورس با افزایش حدود ۶ واحدی شاخص رو به رو هستیم و نماد‌های وهور آریا و ذوب بیشترین تاثیر مثبت را داشته‎‌اند.

فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی و خودرو به ترتیب با ارزش معاملات ۴۱۱ میلیارد تومان، ۳۱۱ میلیارد تومان و ۲۵۴ میلیارد تومان برترین صنایعی هستند که بیشترین حجم معاملات را داشته‌اند.

در یک جمع بندی می‌توان گفت، شاخص کل بورس در حالی رشد ۸ هزار واحدی را تجربه کرد که تعطیلات هفته آتی یکی از ریسک‌های خریداران در لحظات پایانی بازار محسوب می‌شد. همین موضوع باعث افزایش عرضه در دقایق پایانی بازار در روز چهارشنبه شد.

 

در معاملات امروز نماد‌های فولاد، شپنا، فارس، شتران، وغدیر، خودرو و فملی پر تراکنش‌های بازار بودند و نماد‌های غکورش، عزر، شپنا، اپال، خساپا، خودرو وشبندر بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس داشتند.

 

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با صعود ۸ هزار و ۱۹۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۴۸ هزار و ۶۶۵ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۶۶۰ واحد رشد کرد و در سطح ۳۸۱ هزار و ۳۶۹ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۱۵ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۶۹۳ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فولاد»، «شپنا» و «فارس» نماد‌های بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نماد‌های بورس غکورش صدرنشین است و غزر و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، چخزر و غگیلا پرتراکنش‌ترین نماد‌ها هستند.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۷ هزار و ۱۵ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز سه‌شنبه ۲ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت ۴۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۴ هزار و ۴۹۹ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز سه‌شنبه ۱۹ درصد کاهش یافت و در رقم ۳۷۰۱ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۳ درصد کاهش یافت و ۲ هزار و ۵۴۴ میلیارد تومان شد که پائین‌ترین رقم در ۴۴ روز کاری گذشته از ۱۴ فروردین تاکنون است.

 

 

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا