خبر

رشد ۸ هزار واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

رشد ۸ هزار واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

346719 877 - رشد ۸ هزار واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

اقتصاد۲۴- در جریان معاملات بازار سرمایه در هفته گذشته طی ۳ روز معاملاتی تعداد ۲۷ میلیارد و ۱۶۱ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۱۷۸ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و ۸۳۱ هزار و ۷۲۶ دفعه مورد معامله قرار گرفت که حجم، ارزش و نوبت‌های معاملات به ترتیب ۴۰.۲۵، ۹.۸۱ و ۵۴.۷۸ درصد کاهش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۲۴۴۸ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۴۷ هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۴۶.۹۹ و ۳۰.۰۱ درصد افت همراه شدند.


بیشتر بخوانید: شاخص هم وزن بورس می تازد /دست برتر خریداران در بازار سهام


این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته گذشته با ۸ هزار و ۲۸۶ واحد افزایش، معادل ۰.۵۴ درصد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۵۲۹ هزارو ۷۰۹ واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با ۱۰ هزار و ۸۵۱ واحد افزیش، معادل ۲.۶۴ درصد رشد کرد و رقم ۴۲۲ هزار و ۴۷۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۶۵۴۷ واحد افزایش به رقم ۱۱۷۵ هزار و ۵۸۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۵ هزار و ۲۰۷ واحد افزایش، به عدد ۲ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۷۸۸ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۰.۵۶ درصد رشد و شاخص بازار دوم با ۰.۵۳ درصد افزایش همراه شدند.

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا