خبر

رشد شاخص در روز منفی رقم خورد

رشد شاخص در روز منفی رقم خورد

560183 260 - رشد شاخص در روز منفی رقم خورد

به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۳ میلیارد و ۹۴۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۸۹۴ میلیارد تومان در بیش از ۴۰۴ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵ هزار و ۵۵۱۹ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۸۹ هزار و ۵۲۰ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو و ملی صنایع ملی مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، مخابرات ایران و بانک تجارت با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی متعادلی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۴۳۴ واحد رشد، شاخص‌های کل (هم‌وزن) ۲۹۶۷ واحد و قیمت (هم‌وزن) ۱۹۲۴ واحد افت، و شاخص آزاد شناور ۳۸۷۲ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۵۸۶۳ و ۴۸۷۱ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۵۵ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۵ هزار و ۹۲۷ میلیارد تومان در ۶۰ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۰ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۵۵۳ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سنگ آهن گهر زمین و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های توکاریل، بیمه تجارت نو و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

بر این اساس سهامداران شرکت‌های فولاد امیر کبیر کاشان، معدنی و صنعتی گل گهر و معدنی و صنعتی چادرملو بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داورسازی زهراوی، قند ثابت خراسان و سرامیک‌های صنعتی اردکان بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۵۵میلیون ورقه به‌ارزش ۱۵هزار و ۹۲۷میلیارد تومان در ۶۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۰واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۵۵۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های نفت ایرانول، تولید ژلاتین کپسول ایران و پتروشیمی تندگویان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های توکاریل، صنایع غذایی مینو شرق و بیمه تجارت نو بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

 

 

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا