خبر

راهکاری ویژه برای افزایش ورود نقدینگی به بورس

549065 835 - راهکاری ویژه برای افزایش ورود نقدینگی به بورس
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، حسین محمودی اصل در رابطه با اینکه واریز سود شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه از طریق سامانه سجام چه تاثیری می‌تواند بر بازار سرمایه بگذارد؟ اظهار کرد: با توجه به آنکه ما اکنون در قرن ۲۱ قرار داریم، اگر شرکت‌ها پرداخت سود سهام افراد را بجای آنکه به صورت یکپارچه از طریق سامانه سجام واریز کنند، مانند گذشته از طریق بانک‌ها بپردازند به طور قطع می‌توان گفت چنین عملی خلاف پیشرفت فناوری در کشور است.

او بیان کرد: وقتی سود سهام شرکت‌ها از طریق سامانه سجام واریز شود علاقه به سرمایه‌گذاری در بین سهامداران نیز افزایش پیدا کرده و سرگردانی که درحال‌حاضر برای دریافت سود وجود دارد از میان برداشته خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: وقتی شرکت‌ها در سال ۱۴۰۰ نیز همانند سال‌های گذشته از طریق بانک اقدام به پرداخت سود کنند، باز هم عده‌ای از سهامداران در دریافت سود با مشکل مواجه می‌شوند.

محمودی اصل گفت: شرکت‌ها باید با واریز به موقع سود منتفع شوند، زیرا هرچه اعتماد سهامداران افزایش یابد آورده‌های سهامداران نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد.

او بیان کرد: اگر سود از طریق سامانه سجام واریز شود بُروکراسی شرکت‌ها در واریز سود ارتقا می‌یابد، همچنین دیگر سهامداران مجبور نیستند در این وضعیت کرونا جهت دریافت سود به بانک‌ها مراجعه کنند.

محمودی اصل در پایان گفت: وقتی سود‌ها از طریق سامانه سجام واریز شود سهامداران انگیزه بیشتری برای سهامداری پیدا می‌کنند که همین امر سبب افزایش ورود نقدینگی می‌شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا