خبر

در بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری پوشش اصلی چیست؟

در بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری پوشش اصلی چیست؟

بیمه عمر و سرمایه ‌گذاری نوعی بیمه شخصی است که دو دسته پوشش اصلی و تکمیلی دارد. بیمه‌گذارانی که از این بیمه استفاده کنند می‌توانند از یک پوشش اصلی و شش پوشش تکمیلی آن طبق مندرجات قرارداد بیمه استفاده کنند البته استفاده از پوشش ‌های تکمیلی اختیاری است و هر کس مطابق با میل خود می‌تواند این پوشش‌ها را در بیمه نامه فعال کند اما پوشش اصلی بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به‌صورت خودکار برای تمام بیمه‌گذاران فعال است.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - در بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری پوشش اصلی چیست؟

پوشش اصلی بیمه عمر

هر دو دسته پوشش‌های تکمیلی و پوشش اصلی بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به‌صورت کامل مشکلاتی که برای شخص رخ می‌دهد را تحت پوشش قرار می‌دهند. به همین خاطر بهتر است افرادی که اقدام به خرید بیمه عمر می‌کنند، تمام پوشش‌ها را فعال کنند تا اگر خدای نکرده در آینده با مشکلی مواجه شدند، بتوانند از بیمه عمر خود استفاده کنند. در صورتی که قصد خرید بیمه عمر دارید بهتر است از قبل با تمام پوشش‌های این بیمه نامه آشنا شوید. در این قسمت ما به این نکته اشاره می‌کنیم که در بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری پوشش اصلی چیست.

سرمایه فوت به هر علت

پوشش اصلی بیمه عمر که اجباری است و به‌صورت خودکار توسط شرکت بیمه فعال می‌شود، سرمایه فوت به هر علتی است. بر اساس این پوشش اگر شخص بیمه شده به هر دلیلی فوت کند، بیمه‌گر وظیفه دارد سرمایه فوت را به ذینفعان شخص پرداخت کند. متقاضی بیمه عمر باید هنگام تنظیم قرارداد اشخاصی را به عنوان ذینفع در قرارداد خود تعیین کند تا اگر به هر دلیلی نیاز به پرداخت مبلغ سرمایه فوت باشد، نام ذینفعان در قرارداد مشخص شده باشد.

مبلغ سرمایه فوت به هر علت نیز ۱ تا ۲۵ برابر حق بیمه سالیانه است و این شخص بیمه‌گذار است که می‌تواند سقف این سرمایه را هنگام تنظیم قرارداد مشخص کند.

نکته: در صورتی که شخص بیمه شده به هر دلیلی در هر جایی فوت کند، شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت مبلغ سرمایه فوت و کلیه سرمایه موجود در سبد اندوخته می‌شود. تمامی این مبلغ به ذینفعان شخص فوت شده پرداخت می‌گردد.

Z - در بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری پوشش اصلی چیست؟

پوشش‌های اضافی بیمه عمر کدم‌اند؟

پوشش‌های تکمیلی یا اضافی در بیمه عمر با توجه به تمایل بیمه‌گذار به‌صورت اختیاری انتخاب می‌شوند. بنابراین فرد بیمه‌گذار می‌تواند هر کدام از موارد موجود در قرارداد را به‌صورت اختیاری فعال کند. البته فعال کردن این پوشش‌ها مستلزم پرداخت حق بیمه سالیانه بیشتری است. با توجه به اینکه مبلغ مربوط به پوشش‌های اضافی بیمه عمر چندان بالا نیست، توصیه می‌شود اگر قصد خرید بیمه را دارید، پوشش‌های تکمیلی را نیز انتخاب کنید. در بخش پیش اشاره کردیم که در بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری پوشش اصلی مایه فوت به هر علت است. اما این بیمه نامه دارای پوشش‌های تکمیلی نیز هست که در این قسمت به آن ها اشاره می‌کنیم.

سرمایه فوت ناشی از حادثه

اولین پوشش تکمیلی بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سرمایه فوت ناشی از حادثه است. بیمه‌گذار با انتخاب کردن این پوشش می‌تواند ۱ تا ۴ برابر سرمایه فوت به هر علت را انتخاب کند. در صورتی که بیمه‌گذار در حوادث رانندگی یا هر حادثه دیگری مانند غرق شدن در دریا فوت شود، شرکت بیمه باید علاوه بر سرمایه فوت به هر علت و سرمایه‌ای که در سبد اندوخته موجود است، مبلغ دیگری را نیز به عنوان فوت ناشی از حادثه به ذینفع بیمه‌گذار پرداخت کند.

نکته: در صورتی که این پوشش در قرارداد بیمه عمر انتخاب نشده باشد، ذینفعان نمی‌توانند از این س