خبر

درز اطلاعات شخصی و شماره تلفن 533 میلیون کاربر فیس بوک

درز اطلاعات شخصی و شماره تلفن ۵۳۳ میلیون کاربر فیس
بوک

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از بیزینیس اینسایدر، یک کاربر اینترنتی ناشناس روز شنبه شماره تلفن و اطلاعات شخصی صدها میلیون کاربر فیس بوک را در یک تالار گفتگوی آنلاین سطح پایین درباره هک کردن بصورت رایگان منتشر کرد.

اطلاعات شخصی بیش از ۵۳۳ میلیون کاربر فیس بوک از ۱۰۶ کشور شامل ۳۲ میلیون نفر از ایالات متحده، ۱۱ میلیون کاربر از انگلیس و ۶ میلیون نفر از هند منتشر شده است.

این اطلاعات شامل شماره تلفن، شناسه فیس بوک، نام کامل، محل زندگی، تاریخ تولد، زندگی نامه و در برخی موارد آدرس ایمیل می شود.

بیزینس اینسایدر با تطبیق شماره تلفن های شناخته شده کاربران فیس بوک با شناسه های ذکر شده در مجموعه داده ها، نمونه ای از داده های فاش شده را بررسی و چندین رکورد را تأیید کرد.

بر اساس این گزارش، با آزمایش آدرس های ایمیل از مجموعه داده های موجود در ویژگی بازنشانی گذرواژه فیس بوک، سوابق را تأیید کردیم که می تواند برای آشکارسازی شماره تلفن کاربر استفاده شود.

سخنگوی فیس بوک به اینسایدر گفت که اطلاعات مذکور به دلیل آسیب پذیری این شرکت در سال ۲۰۱۹، درز کرده است.

به گفته آلون گال، مدیر فنی شرکت اطلاعاتی و جرایم سایبری هادسون راک Hudson Rock، که اولین بار این درز اطلاعات را روز شنبه کشف کرد، اگرچه دو سال از عمر این داده ها می گذرد، آنها می توانند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مجرمان سایبری قرار دهد که از اطلاعات شخصی افراد برای جعل هویت و یا کلاهبرداری از آنان استفاده می کنند.

گال به اینسایدر گفت: یک پایگاه داده با این مقیاس که شامل اطلاعات شخصی از جمله شماره تلفن بسیاری از کاربران فیس بوک است حتماً باعث سوء استفاده مجرمان به منظور سازمان دهی حملات اجتماعی و یا هک خواهد شد.

گال برای اولین بار در ماه ژانویه درز این اطلاعات را کشف کرد. هنگامی که یک کاربر در همان تالار گفتگو ربات خودکاری را تبلیغ می کرد که می توانست شماره تلفن صدها میلیون کاربر فیس بوک را در ازای دریافت پول ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا