عمومی

داده های هشدار دهنده تورم باعث توقف خانه جدید می شود سازندگان

داده های هشدار دهنده تورم باعث توقف خانه جدید می شود
سازندگان

چرا خانه ای را با وام مسکن ۳ درصد برای خرید خانه جدید با ۷ درصد وام مسکن بفروشیم؟

این منطقی نیست. و ظاهراً سازندگان خانه‌های جدید آن را می‌دانند.

به مدت چهار ماه، بر اساس داده های انجمن ملی سازندگان خانه، اعتماد سازندگان در بازار خانه های جدید در حال افزایش است. اما در ماه آوریل، از آنجایی که آخرین داده‌های تورم روند نگران‌کننده‌ای را نشان داد، اعتماد سازندگان رشد نکرد.

اما خبر خوبی وجود دارد: اعتماد سازندگان در بازار خانه‌های تک‌خانواره‌ای نوساز در آوریل ۵۱ واحد بود، بدون تغییر. از ماه مارس، طبق آخرین انجمن ملی سازندگان خانه (NAHB)/شاخص بازار مسکن ولز فارگو (HMI). اگرچه افزایشی وجود نداشت، اما شاخص در مورد نقطه سر به سر کلیدی ۵۰ باقی مانده است.

خریداران در حال تماشای نرخ بهره هستند، سازندگان در حال مبارزه هستند. قوانین نظارتی

در حالی که خریداران بالقوه مکث می کنند و به نرخ های بهره پایین امیدوار می شوند، سازندگان با قوانین نظارتی که آنها را مختل می کند، این کار را کاهش می دهند.

«با توجه به اینکه بسیاری از خریداران ناامید در انتظار نرخ بهره هستند. کارل هریس، رئیس NAHB، سازنده خانه های سفارشی از ویچیتا، کان، می گوید: “سیاست گذاران می توانند با کاهش قوانین نظارتی ناکارآمد که هزینه های مسکن را افزایش می دهد و عرضه را محدود می کند، چالش های مقرون به صرفه را کاهش دهند.”

رابرت دیتز، اقتصاددان ارشد NAHB گفت: گفت که صنعت ساخت و ساز خانه امیدوار است که فدرال رزرو اواخر سال جاری کاهش نرخ را اعلام کند.

«مطالعه ثابت آوریل نشان می دهد که پتانسیل رشد تقاضا وجود دارد، اما خریداران تا زمانی که بتوانند بهتر ارزیابی کنند که کجا وجود دارد، تردید دارند. رابرت دیتز، اقتصاددان ارشد NAHB، گفت: نرخ بهره رو به جلو است. “با توجه به اینکه بازارها اکنون به دلیل قرائت های اخیر تورم تا حدودی خود را با نرخ های بالاتر تطبیق می دهند، ما همچنان پیش بینی می کنیم که فدرال رزرو در اواخر سال جاری کاهش نرخ آتی را اعلام کند و نرخ های وام مسکن در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ تعدیل شود.”

سازندگان استفاده از مشوق‌های فروش را کاهش می‌دهند، اما قیمت‌ها را کاهش می‌دهند

بررسی HMI آوریل همچنین نشان داد که ۲۲٪ از سازندگان قیمت مسکن را در این ماه کاهش دادند که از ۲۴٪ در مارس و ۳۶٪ در دسامبر کاهش یافته است. ۲۰۲۳٫ با این حال، میانگین کاهش قیمت در آوریل برای دهمین ماه متوالی ۶ درصد ثابت ماند. در همین حال، استفاده از مشوق‌های فروش در ماه آوریل از ۶۰ درصد در ماه مارس به ۵۷ درصد کاهش یافت.

تصویر: Envato Elements


منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی