خبر

خودروسازان توان مالی جهت استفاده از فناوری روز ندارند| کیفیت خودرو ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد

خودروسازان توان مالی جهت استفاده از فناوری روز ندارند| کیفیت
خودرو ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد

بازار؛ گروه خودرو: کیفیت و فناوری در خودرو دو مقوله مورد نقد از سوی متولیان سیاستگذار صنعتی نسبت به خودروسازان است. موضوعی که مطالبه به حق مشتریان جهت خرید محصولی با کیفیت و مجهز به تکنولوژی های جدید است، اما پاسخ به این نیاز از سوی تولیدکنندگان دولتی امکان پذیر نیست.

مدیرعامل یک شرکت خودروساز که نخواست نامش فاش شود، در خصوص عدم استفاده از تکنولوژی های جدید در محصولات خودروسازان دولتی به خبرنگار «بازار» گفت: باتوجه به سیاست های که دولت برای صنعت خودرو اتخاذ کرده است، هیچ خودروساز دولتی یا خصوصی تمایلی به استفاده از فناوری های جدید حتی با جبر استاندارد، ندارد.

این فعال صنعت خودرو در پاسخ به سوال خبرنگار بازار در خصوص پویایی واحدهای تحقیق و توسعه برای صنایع خودروسازی، بیان کرد: زیان انباشت «تحمیلی» از سوی دولت به صنایع خودروسازی «بودجه ای» برای تحقیق و توسعه باقی نذاشته است. البته شاید این موضوع در خودروسازی های بخش خصوصی کمرنگ تر باشد، اما در ایران خودرو و سایپا رغبت و توانایی برای استفاده از فناوری یا محصولات جدید توسط واحدهای تحقیقاتی وجود ندارد.

وی افزود: قیمت گذاری دستوری محصولات تولیدی فعلی را دچار زیان برای خودروسازان دولتی کرده است، وزارت صمت در اجرای سیاست ها و حمایت ها از صنعت و بازار خودرو شفافیت لازم را ندارد.

این مدیرعامل خودروسازی که نخواست نامش فاش شود، در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار این رسانه در مورد کیفیت خودروها اظهار داشت: مسئولان سیاستگذار صنعتی در کشور کیفیت خودروها را نقد می کنند، اما عامل اصلی کاهش کیفیت را عنوان نمی کنند. کیفیت خودروها ارتباط مستقیمی با قیمت گذاری آن ها جهت عرضه در بازار دارد.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی