خبر

حواس نهادهای امنیتی به انتخابات است نه بازداشت جاسوسان

حواس نهادهای امنیتی به انتخابات است نه بازداشت
جاسوسان

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز، علی مطهری درباره حادثه نطنز گفت: هدف اسرائیل این است که نشست وین به نتیجه نرسد و برجام احیا نشود. رژیم صهیونیستی به شدت از احیای برجام می‌ترسد و می‌خواهد این گفت‌وگوها به سرانجام نرسد.

این نامزد احتمالی انتخابات ادامه داد: از یک نظر اقدامی که از سوی رژیم صهیونیستی انجام شده، شاید به نفع ما باشد و ممکن است اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها را تشویق کند تا زودتر به برجام برگردند. اما این سوال مطرح است که چگونه اسرائیل به راحتی می‌تواند این کارها را انجام دهد؟ سال گذشته انفجاری را در سایت نطنز انجام داد، امسال دوباره شبیه همان کار را کرد و یا شهید فخری‌زاده را به شهادت رساند.

نایب‌رئیس مجلس دهم خاطرنشان کرد: در شرایط موجود دست‌مان بسته است. ما در حالت عادی قاعدتا باید بلافاصله پاسخش را می‌دادیم و انتقام می‌گرفتیم ولی امروز باید صبر کنیم.

وی با بیان این که ما در جای خودش انتقام می‌گیریم، اظهار داشت: مراجع اطلاعاتی و امنیتی ما باید جواب دهند که چگونه اسرائیل به راحتی می‌تواند چنین کارهایی را انجام دهد؟ چرا نمی‌توانند این شبکه را کشف کنند. علت شاید این باشد که حواس‌‌ها متوجه انتخابات شده یا اینکه توجه‌شان بیشتر به منتقدان و مخالفان است، در صورتی که باید به مسائل دیگر بپردازند.

این که فردی حرفی مخالف نظر رسمی نظام بگوید مهم نیست. نباید سخت‌گیری کنیم. باید به دنبال جاسوسان در مراکز هسته‌ای و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی باشیم. مخالفان هرچه می‌خواهند بگویند زیرا تا زمانی که سلاح به دست نگرفته‌اند باید آزاد باشند.

وی با اشاره به مذاکرات کمیسیون برجام در وین و ناخشنودی برخی افراد نسبت به این سلسله نشست‌ها گفت: برخی از افراد از اینکه مذاکرات وین در حال پیشرفت است و احتمال لغو تحریم‌ها و احیای برجام وجود دارد نگران هستند. حتی به جاهایی هم اعلام نگرانی کرده‌اند که اگر مذاکرات پیش برود طرف مقابل رأی می‌آورد. بنابراین این گفت‌وگوها را متوقف کنیم و برای دولت آینده بگذاریم.

مطهری تاکید کرد: چنین اخلاقی بسیار ناپسند است که ما به خاطر منافع خودمان، منافع و مصالح مردم و کشورمان را زیر پا بگذاریم.

وی درباره توصیه مقام معظم رهبری به سیدحسن خمینی به منظور عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: قبلا گفته‌ام شخصا مخالف هستم که روحانیون در پست اجرایی دولتی خصوصا ریاست جمهوری قرار گیرند چه برای جناب سیدحسن خمینی و چه برای دیگران.

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات پیگیری کنید.

منبع: ایلنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا