خبر

جزئیات واردات کالاهای اساسی توسط شرکتهای تعاونی مرز نشینان و پیله وران

جزئیات واردات کالاهای اساسی توسط شرکتهای تعاونی مرز نشینان و
پیله وران

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، در بخشنامه علی وکیلی مدیر کل گمرک آمده است، پیرو بخشنامه ۱۵۴۵۷۹۱ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ و در اجرای تبصره ذیل ماده ۴ قانون مقررات صادرات و واردات، به پیوست نامه شماره ۶۰/۲۷۶۰۷ مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۸ دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه تصویب نامه شماره ۱۲۶۹/ت ۵۹۵۹۷ مورخ ۹۹/۱۲/۲۶ هیئت محترم وزیران در خصوص واردات کالاهای اساسی ، ضروری و میوه توسط شرکت های تعاونی مرزنشینان و پیله وران از طریق بازارچه های آن استان جهت آگاهی و اقدام لازم ارسال می گردد.

یک- ترخیص کالاهای مذکور منوط به اخذ کلیه مجوزهای قانونی و مقرراتی بوده و حسب مورد صرفا از ارائه گواهی جی ام پی (GMP) برای عرضه در شبکه توزیع کشور معاف می باشد.

دو- واردات از محل مصوبه یاد شده خارج از سهمیه ارزی نامبردگان و با ارائه ثبت آماری معتبر و تایید منشاء ارز آن از سوی بانک مرکزی میسر می باشد. 

سه  – ارز حاصل از صادرات این رویه از محل صادرات سال های ۹۷ الی ۹۹ بوده و واگذاری ارز حاصل از صادرات پیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشینان به سایرپیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشین مجاز می باشد.

بنابراین خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت کامل سایر مقررات و در اجرای تصویب نامه مذکور اقدامات قانونی لازم معمول و نسبت به حسن اجرای این بخشنامه تمهیدات مقتضی را اعمال نمایند. ضمنا این بخشنامه مروبط به فعالیت های اجرایی گمرکات مستقر در بازارچه های مرزی کشور بوده و برای سایر گمرکات محترم صرفا جهت اطلاع رسانی و نظارت کافی ابلاغ شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا