کسب و کار

تکنسین تعمیرات کامپیوتر چه وظایفی دارد؟

هدف شغل تعمیرات کامپیوتر چیست؟

آبرند: مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران: هدف از شغل تعمیرات کامپیوتر، تعمیر و نگهداری سخت افزار های رایانه ای و الکترونیکی و نرم افزار های تشخیصی مرتبط است. رفع نگرانی های فوری عملیاتی و / یا ایمنی، تهیه و نگهداری مواد و وظایف مرتبط دیگری را که توسط مدیر ارشد فناوری تعیین شده انجام می دهد.

وظایف و مسئولیت های اساسی

وظایف زیر برای این شغل تعمیرات کامپیوتر عادی است. این ها نباید منحصر به فرد یا جامع شمرده شوند. سایر وظایف ممکن است مورد نیاز و واگذاری قرار گیرد.

  • عدم موفقیت تجهیزات در تعیین اقدامات مناسب به منظور حفظ سخت افزارهای الکترونیکی و عملکرد دستگاه های جانبی.
  • نصب و تعمیر تجهیزات الکترونیکی (به عنوان مثال کامپیوترها، چاپگرها، سیستم های پمپاژ سوخت الکترونیکی، دستگاه های تصویری دیجیتال، پروژکتورهای ال سی دی ، تجهیزات A / V و غیره) همچنین تعمیرات کامپوننت های مفصلی از جمله برد مدار و منبع تغذیه با لحیم کاری دقیق را انجام نمی دهد.
  • آسیب و ضرر و زیان تجهیزات را بررسی و ارزیابی می کند تا تشخیص دهد که آیا ناشی از سهل انگاری یا تصادف در قبال مسئولیت کلی در مورد تعمیر یا تعویض است.
  • برنامه ها و به روز رسانی های نرم افزاری، از جمله بروزرسانی های سیستم عامل را نصب می کند.

محل کار یک تکنسین تعمیر کامپیوتر چگونه است؟

تکنسین های تعمیر رایانه معمولاً در جاهای دیگر فروشگاه ها، فروشگاههای فناوری اطلاعات شرکتها، دفاتر دولتی و بیمارستان ها فعالیت می کنند. این مکان ها تمیز و مطبوع هستند و دفاتر دارای شرایط آب و هوایی هستند.

همچنین ممکن است تکنسین ها در تعدادی از محیط های مختلف از جمله تنظیمات صنعتی، دفاتر تجاری یا اقامتگاه ها در محل حضور داشته باشند. بسیاری از تکنسین های باتجربه در زمینه تعمیر کامپیوتر ممکن است به عنوان فریلنسر یا مشاور به کار روند و خارج از خانه خود فعالیت کنند.

مزایا و معایب شغل تعمیرات کامپیوتر 

مزایا

اگر قصد راه اندازی کار تعمیر و نگهداری کامپیوتر را دارید ، این مزایا را به یاد داشته باشید:

هزینه های اولیه راه اندازی باید حداقل باشد. اگر در حال حاضر یک متخصص IT هستید یا در غیر اینصورت ، در زمینه تعمیر و نگهداری رایانه تجربه دارید، بخش اعظمی از آنچه را که نیاز دارید، برخوردار هستید.

شما یک بازار هدف بزرگ فراتر از فقط صاحبان رایانه های شخصی دارید. بسیاری از مشاغل کوچک یا مشاغل خانگی مکان های اختصاصی IT ندارند و به قراردادهایی با فروشندگان خارجی تکیه می کنند.

در صورت عقد قرارداد با مشاغل کوچک ، اگر بتوانید چنین کاری کنید ، می توانید پایه و اساس محکمی از کار منظم برای تجارت خود فراهم کنید. اگر به خوبی برای آنها کار کنید ، در موارد دیگر از شما استفاده خواهند کرد و شما را به دیگران ارجاع می دهند.
شما می توانید انتخاب کنید که چقدر کار کنید. کسب و کار شما می تواند یک شغل جانبی برای بدست آوردن پول نقد اضافی باشد ، یا می توانید یک کار تمام وقت داشته باشید. (پس از ایجاد مشتری کافی)

images 6 - تکنسین تعمیرات کامپیوتر چه وظایفی دارد؟
تکنسین تعمیرات کامپیوتر چه وظایفی دارد؟

معایب

اگرچه این مزایا قابل توجه است ، اما برخی از چالش های بالقوه ممکن است هنگام شروع یک کار تعمیر و نگهداری کامپیوتر وجود داشته باشد. که حقیقتا غلبه بر آنها دشوار نیست:

فقط داشتن دانش و مهارت فنی کافی نیست. به مهارت های ارتباطی خوبی نیاز دارید. شما باید بتوانید اقدامات خود را به صورت غیر فنی برای کسانی که از نظر فنی تمایل ندارند ترجمه کنید.

بازاریابی تجارت شما همیشه گران است. برای به دست آوردن مشتری ، باید به آنها بگویید که در آنجا هستید. ممکن است بخواهید با صاحبان مشاغل در جامعه خود ارتباط برقرار کنید و با یک وب سایت ، کمپین رسانه های اجتماعی و تبلیغات ، به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید.

شما نیاز به خرید و نگهداری ابزارها و تجهیزات تست خود دارید. (ابزارهای اساسی تعمیر رایانه) بسته به خدماتی كه می خواهید ارائه كنید ، چندان گران نیستند. برخی از تجهیزات مانند اسیلوسکوپ اگر می خواهید اجزای جداگانه را آزمایش و رفع کنید ، می تواند پرهزینه باشد.

برای انجام خدمات تعمیر ممکن است نیاز به مجوز تجاری داشته باشید. در صورت اینکه می خواهید مکانی برای کسب و کار خود داشته باشید و یا شرکتی ثبت کنید همه مسائل حقوقی را در نظر بگیرید.

همچنین ممکن است به بیمه نیاز داشته باشید زیرا ممکن است وارد خانه مشتری شوید. مجدداً وضعیت خود را بررسی کنید تا دقیقاً آنچه لازم است را تعیین کنید.

مدارک تحصیلی و سایر الزامات

این تکنسین ها می توانند در صورت تکمیل لیسانس مهندسی، علوم کامپیوتر یا یک رشته مرتبط و همچنین مدرک دانشگاهی در فناوری نگهداری کامپیوتر، به حرفه خود کمک کنند.

آنها باید دانش اولیه در مورد پروتکل های شبکه مانند TCP / IP و توپولوژی داشته باشند.

تکنسین های تعمیر رایانه باید با دستیابی به مهارت های جدید، خود را از آخرین پیشرفت های فن آوری پایدار نگه دارند. همچنین آنها باید از برنامه های بازیابی سیستم آگاه باشند.

بیشتر بخوانید: معرفی ۷ شغل مختلف در کسب و کارهای آنلاین

بیشتر بخوانید: تجارت الکترونیک و مزایا و معایب برای مشتریان و کسب ‌و‌ کارها

بیشتر بخوانید: معرفی مشاغل: مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی