خبر

تردد روان در جاده‌های شمال و کاهش ترافیک راه‌ها/محور شمشک-دیزین مسدود است

تردد روان در جاده‌های شمال و کاهش ترافیک راه‌ها/محور
شمشک-دیزین مسدود است

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز، علی اکبر آشوری، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور‌، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات بیش از ۲۳۰۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط و حدود ۸۰۰ دوربین‌های نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

وی تأکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تأکیدات ستاد ملی مقابله با کرونا، مردم حتما از انجام سفرهای غیرضروری در ایام نوروز خودداری کنند.

تردد روان در همه جاده‌های تهران-شمال

مدیر مرکز مدیریت راه ها درباره آخرین وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال بیان کرد: در حال حاضر در محور فیروزکوه، جاده هراز و محور کندوان، همچنین آزادراه قزوین-رشت و آزادراه تهران – شمال در مسیر رفت و برگشت تردد روان است.

وی درباره وضعیت جوی جاده‌های شمال تصریح کرد: در حال حاضر در محورهای تهران-شمال بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم.

کاهش ۴ درصدی ترافیک جاده‌ها

آشوری بیان کرد: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد ۲۳۵۱ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل چهار درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها ۱۲٫۵ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد.

آزادراه کرج-تهران پرترددترین جاده کشور در شبانه روز گذشته

وی تصریح کرد: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده‌ای در آزادراه کرج-تهران با ۱۱۰ هزار تردد، آزادراه تهران-کرج با ۱۰۳ هزار تردد و آزادراه کرج-قزوین با ۹۸ هزار تردد، ثبت شد.

۱۰ جاده مسدود داریم

وی اظهار کرد: در حال حاضر جاده رامیان-اولنگ-شاهرود، محور فرعی سی سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، محور گنج نامه-تویسرکان و محور شهمیرزاد – سمنان در استان سمنان، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود: همچنین محور فرعی شمشک-دیزین، محور‌‌ خرم‌آباد-پلدختر، محور‌ پونل-خلخال، جاده شهداد-نهبندان، محور وازک-بلده در مازندران و جاده قزوین – همدان در کیلومتر ۱۱۰ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا