ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ هودلرها تمایلی به فروش ندارند!

تحلیل قیمت بیت کوین؛ هودلرها تمایلی به فروش ندارند!

معیارهای درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که بیت کوین‌هایی که چند ماه قبل خریداری شده‌اند اکنون روند بلوغ خود را طی می‌کنند زیرا سرمایه‌گذاران به حفظ آنها ادامه خواهند داد.

گلس‌نود در گزارش اخیر خود به وضعیت بلوغ کوین‌ها به منظور تعیین احساس کلی بازار پرداخته و مشخص شده است که احساس سرمایه‌گذاران هم‌چنان خوش‌بینانه است.

در این گزارش افزوده شده است که بیت کوین چهارمین اصلاح خود را در چرخه کنونی پشت‌سر گذاشته است و در روند بلوغ خود قرار دارد.

گلس‌نود در این خصوص گفته است:

با افزایش و رشد بلوغ بازار و افزایش فعالیت شبکه، اطلاعات درون زنجیره‌ای بیت کوین و اتریوم نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران هم‌چنان مصمم به حفظ این دو ارز دیجیتال هستند.

بیت کوین اصلاح خود را پشت‌سر گذاشته و در حال بلوغ است و روند حفظ و هولد آن افزایش یافته و موجودی استیبل کوین‌ها نیز به رکورد جدیدی دست یافته است. اتریوم نیز بازار منسجمی از خود نشان می‌دهد به طوری که موجودی صرافی‌ها به سمت دیفای در حال انتقال است.

موجودی در گردش چهار استیبل کوین برتر به رکورد جدیدی دست یافته است. این موضوع بیانگر آن است که خریداران به زودی می‌توانند بار دیگر باعث رشد بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال شوند.

مجموع ارزش بازار تتر، USDC و BUSD و DAI از ابتدای سال تاکنون با رشد تقریبا ۱۹۰ درصدی از ۲۷ به ۷۸ میلیارد دلار رسیده است.

گلس‌نود در ادامه خاطرنشان کرده است که تتر هم‌چنان قدرت اول حوزه استیبل کوین‌ها را در دست دارد و دو سوم ارزش بازار چهار استیبل کوین برتر را به خود اختصاص داده است. کل موجودی تتر در پایان هفته گذشته به رکورد ۵۱.۷۸ میلیارد دلار رسیده است. این مقدار رشد ۱.۴۸ میلیارد دلار یا ۳ درصدی را طی فقط ۷ روز نشان می‌دهد.

موجودی USDC نیز طی هفته گذشته تقریبا یک میلیارد دلار افزایش یافته و به ۱۴.۵ میلیارد دلار رسیده است. رکورد موجودی این استیبل کوین اندکی بیشتر از ۱۵ میلیارد دلار بوده که در تاریخ ۳۰ آوریل ثبت شده است.

موجودی در گردش BUSD در تاریخ ۳ می به رکورد ۷.۸ میلیارد دلار رسیده است، در حالی که موجودی DAI اکنون بر روی رکورد ۳.۹ میلیارد دلار قرار دارد.

گلس‌نود با توجه به افزایش موجودی استیبل کوین‌ها اذعان داشته است که نسبت موجودی بیت کوین به استیبل کوین‌ها معادل با ۱۳.۴ است که در کمترین مقدار خود از ابتدای سال جاری قرار دارد. این مقدار به زودی به کمترین مقدار خود بر روی ۹.۶ خواهد رسید.

ادامه حفظ بیت کوین

گلس‌نود بیت کوین‌هایی که بیش از ۱۵۵ روز قبل خریداری شده باشد را کوین‌های هودل‌شده می‌خواند. این مدت زمان به اوایل ماه نوامبر ۲۰۲۰ برمی‌گردد که در آن زمان قیمت بیت کوین در محدوده ۱۶,۰۰۰ الی ۱۸,۰۰۰ دلار قرار داشت.

محققان از موج‌های هودل برای نمودار زیر استفاده می‌کنند. میزان نوسان این نمودار به معنای بلوغ کوین موردنظر یا خرج کردن آن در دوره‌های مختلف است.

موج های حفظ هودل بیت کوین - تحلیل قیمت بیت کوین؛ هودلرها تمایلی به فروش ندارند!

کوین‌هایی که در اوایل این بازار صعودی انباشت شده‌اند از آن زمان تاکنون بدون انتقال باقی مانده‌اند. این موضوع، عدم تمایل به فروش حتی با وجود ۳ برابر شدن قیمت را نشان می‌دهد. 

سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران بلندمدت نیازی به فروش سریع دارایی خود احساس نمی‌کنند، در حالی که معامله‌گران روزانه که از لوریج استفاده می‌کنند و به دنبال کسب سود سریع هستند، با نقدشدن وضعیت‌های معاملاتی خود مسبب نوسان بازار و کاهش قیمت ارز دیجیتال هستند.

این کوین‌های ۱۵۵ روزه را می‌توان بر حسب معیار تغییر وضعیت معاملاتی (Net Position Change) سنجید. این معیار بیانگر آن است که حجم معاملات بیت کوین طی یک ماه گذشته از آستانه دوره‌ای خود عبور کرده است.

گلس‌نود در این خصوص گفته است:

از تاریخ ۸ آوریل تاکنون، کوین‌های هودل شده بیشتر از کوین‌های خرج‌شده بوده‌اند و این معیار در هفته جاری به بالاترین سطح خود طی ۶ ماه اخیر رسیده است.

کل موجودی بیت کوین که در اختیار هولدرهای بلندمدت است نیز در روند صعودی قرار دارد. گلس‌نود در این خصوص اذعان داشته است:

این معیار نشان می‌دهد که به طور کل، کوین‌های بیشتری بدون انتقال باقی مانده‌اند و هودلرها کنترل را در دست دارند.

به‌روزرسانی قیمت بيت کوين

در حال حاضر قیمت بیت کوین مجددا در حال اصلاح است و نسبت به روز گذشته ۳.۴ درصد کاهش داشته و به کانال ۵۶,۰۰۰ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین روز دوشنبه ۳ می دوبار به کانال ۵۹,۰۰۰ دلار وارد شد اما سطح مقاومتی در این کانال مانع از افزایش قیمت شد. در ابتدای روز معاملاتی آسیا شاهد کاهش قیمت به کانال ۵۵,۰۰۰ دلار بودیم اما سطح حمایتی مانع از کاهش قیمت بیشتر شد.

به منظور ادامه روند صعودی، بیت کوین باید از قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار عبور کند، زیرا ریزش دیگر به کمتر از سطح ۵۰,۰۰۰ دلار به معنای پایان روند صعودی کنونی است.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا