ارزهای دیجیتال

تحلیل بازار : از روند صعودی بیت کوین تا اوج‌گیری چند آلتکوین

تحلیل بازار : از روند صعودی بیت کوین تا اوج‌گیری چند
آلتکوین

در روز گذشته زمانیکه قیمت ارز دیجیتال BTC به زیر سطح حمایت کلیدی ۵۶۰۰۰ دلار وارد شد، موج فروش کنترل بازار را به دست گرفت و روند صعودی بیت کوین با چالش جدیدی مواجه شد.

Screenshot 2021 04 08 092044 - تحلیل بازار : از روند صعودی بیت کوین تا اوج‌گیری چند
آلتکوین

فروش گسترده در سطح بازار به لیکویید شدن ۱.۴ میلیارد از قراردادهای بازار منجر شد. تحلیل‌گران بر این باورند که این آخرین اصلاح بازار ارزهای دیجتال است که باعث می‌شود اثر اهرم‌های بالا از بین برود و قیمت بیت کوین با ادامه دادن روند صعودی به سطح بالای ۷۰،۰۰۰ دلار وارد شود.

علیرغم ریزش بازار در روزهای گذشته، تحلیل‌گران داده‌های روی زنجیره‌ای معتقدند از آنجایی که حجم فروش نهنگ‌ها، ماینرها و هولدرهای قدیمی‌تر کاهش پیدا کرده است و تقاضای سازمانی همچنان بالا باقی مانده است، ارز دیجیتال BTC به زودی شاهد صعود به سمت رکورد جدیدی خواهد بود.

ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین در گرو بازیگران بزرگ بازار است

یکی دیگر از دلایلی که نشان می‌داد بازار بسیار جلوتر از روند اصلی خود در حال حرکت است افزایش چشمگیر شاخص کیمچی است که به دنبال آن قیمت بیت کوین با کاهش ۶٪ مواجه شد.

به دنبال افزایش مشاغل و سطح فعالیت حوزه خدماتی و همچنین توسعه تولیدات که به افزایش خوشبینی در بازار های سنتی منجرشده است، بازار سهام هم‌اکنون به بالاترین رکورد قیمتی خود نزدیک شده‌اند.

با منتشر شدن این اخبار مثبت، داو و نزدک به ترتیب با ۰.۰۶٪ و ۰.۱۶٪ افزایش و شاخص S&P500 با ۰.۰۶٪ افزایش بسته شدند.

صرافی Coinbase چند آلتکوین جدید را لیست خواهد کرد

صرافی کوین‌بیس قرار است توکن‌های ۱inch، انجین (ENJ)، توکن NKN و توکن پروتکل اوریجین (OGN) را در Coinbase Pro لیست کند.

Screenshot 2021 04 08 093815 - تحلیل بازار : از روند صعودی بیت کوین تا اوج‌گیری چند
آلتکوین

به دنیال انتشار این خبر، قیمت توکن‌های انجین ENJ و ۱inch شاهد رشد ۵ درصدی بودند و توکن‌های OGN و NKN به ترتیب ۱۰٪ و ۲۷٪ افزایش قیمت داشتند.

سولانا (SOL) نیز ۱۰٪ صعود کرد . این درحالیست که پادشاه آلتکوین‌ها یعنی اتریوم با کاهش ۷٪ مواجه شد و به زیر ۲۰۰۰ دلار بازگشت. با این حال در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال اتریوم برابر ۲۰۲۰ دلار است. قیمت بیت کوین پس از بازگشت به روند صعودی به ۵۶۹۰۰ دلار رسیده است.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر برابر با ۱.۹۷۱ تریلیون دلار است و سلطه بیت کوین بر بازار برابر با ۵۴٪ است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا