ارزهای دیجیتال

تتر روی شبکه‌های پولکادات و کوساما عرضه می‌شود

تتر روی شبکه‌های پولکادات و کوساما عرضه می‌شود

شرکت تتر روز سه‌شنبه اعلام کرد که استیبل کوین USDT روی شبکه های پولکادات و کوساما راه‌اندازی می‌شود.

تتر قدیمی‌ترین استیبل کوینی است که به پذیرش همگانی عظیمی دست یافته است. ارزش بازار این ارز دیجیتال از مرز ۴۳ میلیارد دلار عبور کرده است. این در حالیست که در گذشته نگرانی‌هایی راجب به پشتوانه تتر مطرح شده است. البته به تازگی شرکت Tether آزمایش‌های امنیتی دوره‌ای را در این مدت گذرانده است.

زمان راه‌اندازی تتر روی شبکه پولکادات به نقشه راه این شرکت و همچنین فعال‌سازی پاراچین‌ها در شبکه پولکادات بستگی دارد. پائولو آردوینو مدیر فناوری شرکت تتر در اینباره به خبرنگار کوین‌تلگراف گفت:

احتمالا تتر روی اولین پاراچین در دسترس یعنی StateMint راه‌اندازی شود. ما حدس می‌زنیم که Statemint اولین پاراچین محصولات مشترک باشد.

پاراچین‌های محصولات مشترک یکی از ایده‌های جدید در شبکه پولکادات است که برای مهیا کردن بستر بی‌طرفانه‌ای برای ویژگی‌های حیاتی شبکه ایجاد شده است. اکثر پاراچین‌های معمولی توسط توسعه‌دهندگان خارجی راه‌اندازی می‌شوند و ممکن است که در عملکردشان با سایر پاراچین‌ها مشابه باشند که به نوعی به رقیب یکدیگر تبدیل می‌شوند.

اجرا روی پاراچین محصولات مشترک (Common good parachains) به این معنی است که استیبل کوین‌ها زمانیکه در سایر پاراچین‌ها در دسترس باشند، ویژگی‌ها و بی‌طرف بودن خود را حفظ خواهند کرد. در دسترس بودن توکن‌ها در سایر پاراچین‌ها توسط قالب ارتباط بین شاردی پولکادات فراهم می‌شود.

قبل از اینکه تتر روی شبکه پولکادات مستقر شود، ابتدا روی شبکه کوساما راه‌اندازی خواهد شد. کوساما یک شبکه‌ای است که بین شبکه آزمایشی و یم بلاکچین مستقل قرار دارد. Kusama شبکه‌ای کاربردی با ارزش اقتصادی است، با این حال انتظار می‌رود که راه را برای پیاده سازی پروتکل‌های جدید هموار سازد.

تتر نیز استیبل کوینی است که به بلاکچین‌های زیادی راه پیدا کرده است. این شبکه‌ها نظیر بیت کوین، اتریوم، ایاس، ترون و سولانا هستند. آردوینو در مورد اضافه شدن USDT به پولکادات گفت:

همکاری ما با شبکه پولکادات به منظور حمایت از اکوسیستم دیفای است که در سراسر بلاکچین‌ها در حال رشد هستند. توسعه‌های قابل توجهی در اینترنت نسل سوم صورت گرفته و ما قصد داریم به آنها در جهت دست یافتن به اهدافشان کمک کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا