خبر

بورس در انتظار روشن شدن ابهامات سیاسی

بورس در انتظار روشن شدن ابهامات سیاسی

559825 901 - بورس در انتظار روشن شدن ابهامات سیاسی
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، جواد عشقی نژاد، نایب رییس هیات مدیره شرکت بورس تهران در خصوص تاثیر رویداد‌های سیاسی مهم بر بازار سرمایه گفت: در همه کشور‌ها رویداد‌های سیاسی مهم مانند انتخابات ریاست جمهوری تاثیر بسزایی در روند بازار‌های مختلف می‌گذارد، قطعا در بازار سرمایه هم اثر گذار است، اما به این معنی نیست که روند فعالیت از مسیر اصلی خارج می‌شود.

وی افزود: کشور ما در شرایط متفاوتی از سایر کشور‌ها قرار دارد و مذاکرات برجام برای بازار سرمایه مهم است و می‌تواند سرنوشت اقتصادی کشور را تحت تأثیر قرار به همین منظور باید بگوییم که بازار سرمایه دو رویداد مهم را پیش روی دارد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به خبر‌های مثبتی که از صنایع مختلف به گوش می‌رسد، گفت: بسته پیشنهادی ۷+۳ نیز نقش مهمی در روند فعالیت بازار ایفا می‌کند. بازار نشان داده که ابزار‌ها به تنهایی نمی‌توانند اثر گذاری کافی داشته باشند به همین منظور بسته‌های پیشنهادی می‌توانند مانند یک اهرم کمکی قوی برای بازار به شمار می‌رود.

نایب رییس هیات مدیره شرکت بورس تهران به نقش حقوقی‌ها در تغییر رویه معاملات بازار سهام اشاره کرد و گفت: باید بپذیریم که بیش از ۵۰ میلیون سهامدار حقیقی در بازار وجود دارد و در کنار آن‌ها حقوقی‌هایی هم هستند که با حمایت‌های خود در دوره‌های مختلف سعی کردند بازار را در مدار طبیعی خود قرار دهند، اما باید گفت که دیگر حقوقی‌ها نمی‌توانند مانند ۱۰ سال گذشته فقط به حمایت بازار بپردازند چرا که آن‌ها هم جزیی از این بازار هستند و در شرایط نزولی قطعا زیان برای آن‌ها هم هست.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: سایر نهاد‌های اقتصادی هم باید برنامه‌های حمایتی و تقویتی بازار سرمایه داشته باشند، تا با اعتماد دوباره بازار هم جان تازه‌ای بگیرد، تجربه نشان داده که با تمرکز بر یک بخش و غفلت از سایر بخش‌ها نتیجه لازم کسب نمی‌شود.

 

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا